Łamał przepisy, dostał 3000 zł mandatu, 28 punktów i stracił prawo jazdy

Pruszków

Dwa mandaty na łączną sumę 3000 zł, 28 punktów karnych oraz utrata prawa jazdy – to bilans kierowcy volkswagena, który w niedzielę wieczorem urządził sobie nieprzepisową „przejażdżkę” ulicami Pruszkowa.

W minioną niedzielę 25 września policjanci z pruszkowskiej drogówki patrolowali ul. Przejazdową. Patrol zwrócił uwagę na kierowcę volkswgena, który według pomiarów jechał z prędkością aż 103 km/h w miejscu gdzie dozwolona prędkość to 50 km/h. Jakby tego było mało kierowca tuż przed oznakowanym przejściem dla pieszych wyprzedzał inny samochód.

Kierowca auta został zatrzymany do kontroli. Za popełnione wykroczenia spotkała go kara. – Za wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych mandat w wysokości 1500 zł i 15 punktów karnych, a za przekroczenie prędkości o 53 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymane prawo jazdy, mandant w kwocie 1500 zł i 13 punktów. Łącznie kierujący otrzymał 3000 złotych i 28 punktów karnych – wylicza kom. Karolina Kańka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie.

Kierowca volkswagena przekroczył dopuszczalna liczbę punktów (24), co wiąże się ze skierowaniem kierującego na ponowny egzamin.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 13

13 odpowiedzi na “Łamał przepisy, dostał 3000 zł mandatu, 28 punktów i stracił prawo jazdy”

 1. 232424 pisze:

  kiedys sie latalo stowka przez pruszkow zolte swiatla noc po co zwalniac

 2. Wolny człowiek pisze:

  Że zdjęcia widać że pomiar wykonany w trybie 3 czyli niezgodnie z instrukcją obsługi i zatwierdzeniem typu wydanym przez GUM . Szczegóły na prawonadrodze.

 3. Olaf pisze:

  Dobrze że śmieciuch nikogo nie zabił.

 4. Pan Owca pisze:

  Przecież te103km/h to prędkość radiowozu. Ze ktoś przyjmuje te ich mandaty.

  • Mieszkaniec 112 pisze:

   DO OWCA bardziej chyba osła. Masz racje radiowóz jedzie 103 km/h, a samochód z przepisową prędkością 50 km/h.

 5. Frog pisze:

  Trudno, się mówi. Teraz będę śmigał bez prawka.

  • ONA pisze:

   …to wtedy pójdziesz do więzienia . Warto?

   • Frog pisze:

    Więzienie też jest dla ludzi. Odpocznę, 3 razy dziennie pyszny posiłek, prysznic za darmo, potem popatrzy się na telewizorek i spać. Czego więcej chcieć od życia?

    • dummy_FROG pisze:

     dobra dobra, frog tobie chodzi o to żeby ktoś cię tam kilka razy przytulił….

    • Normalny pisze:

     Nawet zostaniesz czyjąś dziewczyną. Nie zapomnij spakować mydła..

    • Ja pisze:

     Chłopie jaki pyszny posiłek. Cymbale nie wiesz co piszesz. Żarcie ochyda na śniadanie i kolacje mielonka dziwnego pochodzenia. Prysznic i owszem ale tylko do południa i dwa razy w tygodniu. A tv? Jak masz to oglądasz. To nie Belgia czy Niemcy. Poza tym pilota do tv nie dostaniesz a cele stodoły po 8 -12 chłopa na celi. Ty cymbale cwelem tam zostaniesz

     • Frog pisze:

      Po Twoim komentarzu śmiem twierdzić, że siedziałeś na cwelowni. Przykro mi, jedynie co mogę zrobić to współczuć. Na wszystko są odpowiednie odpowiedniki o których taka osoba jak Ty nigdy się nie dowie

 6. wieswagen pisze:

  jakie ponowny egzamin, bez prawka i jazda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły