Kurzela: kasowniki ZTM na pewno od 2011 roku

Region

- Od stycznia 2011 roku na wszystkich wewnętrznych liniach miejskich będą funkcjonowały kasowniki ZTM - powiedział nam wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela. Czy na pewno?

O działaniach podjętych przez władze miasta pisaliśmy tutaj. Wówczas Kurzela mówił nam, że ZTM może umieścić kasowniki w komunikacji podmiejskiej po wcześniejszej konsultacji tras i planie umieszczenia przystanków. Zarząd Transportu Miejskiego potwierdził nam, że jest zainteresowany tego typu inicjatywami. Świadczą o tym przykłady z Lesznowoli, czy okolic Piaseczna.

Według zapewnień prezydenta Kurzeli, taki model w naszym mieście wejdzie w życie od przyszłego roku. – Od stycznia na wszystkich wewnętrznych liniach miejskich będą funkcjonowały kasowniki ZTM – powiedział. Chodzi o dwie linie, o których ostatnio zrobiło się głośno przy okazji zniżek dla emerytów i rencistów: Osiedle Staszica – ul. Tadeusza – Komorów Pętla i Osiedle Staszica – Pruszków Żbików – Osiedle Staszica.

Co więcej, być może od września miasto uruchomi trzecią linię. Autobusy z Gąsina przez Bąki jeździłyby do Piastowa. – Wówczas w specyfikacji przetargowej na jej obsługę byłyby ulgi dla emerytów i rencistów – powiedział Kurzela. Dodał również, że pilotażowo na tej linii umieszczono by kasowniki ZTM.

Wszystko brzmi bardzo obiecująco, gdyby nie stanowisko Zarządu Transportu Miejskiego. – W sprawie objęcia lokalnej komunikacji autobusowej w Pruszkowie Wspólnym Biletem prowadzone były wstępne rozmowy. Wyrażone zostały intencje nawiązania współpracy, ale dotąd oficjalny wniosek władz Pruszkowa do Zarządu Transportu Miejskiego nie wpłynął – poinformował nas Andrzej Skwarek z zespołu prasowego ZTM.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.