Kurzela: być może PKP podłączyło się do Różanej

Region

Przed południem pisaliśmy o poważnym problemie na ul. Różanej w Pruszkowie. Jak się okazuje, swój udział w tej sprawie może mieć PKP.

Pan Krzysztof Tkaczyk nadesłał do nas swój artykuł na skrzynkę dziennikarz@wpr24.pl. Pisał w nim, że po każdych większych opadach ul. Różaną zalewają fekalia. Przyczyną są nielegalne podłączenia sieci deszczowej z siecią sanitarną.

– Na pewno nie jest to wina miasta. Są nielegalne podłączenia. MPWiK musi zrobić przegląd kanałów i wykryć te nielegalne podłączenia – powiedział nam wiceprezydent Pruszkowa, Andrzej Kurzela. Dodał także, że jego inspektor stwierdził, że możliwe są tam podłączenia odwadniające teren PKP.

W pobliżu Różanej znajdują się niedawno wybudowane podziemne zbiorniki retencyjne usprawniające system odwadniania miasta. Jak zapewnił nas Kurzela, nie ma możliwości, aby fekalia tam się dostały.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.