Kurier powiększył swoją wypłatę

Region

29-letni Paweł D. pracował w jednej z firm kurierskich. Niestety niebył on wzorowym pracownikiem, dlatego został zwolniony. W ostatnim dniu pracy zamiast rozliczyć się z pracodawcą przywłaszczył sobie zebrane pieniądze.

Właściciel firmy przewozowej z Nadarzyna złożył doniesienie na policji o przywłaszczeniu pieniędzy przez jednego ze swoich pracowników. Według podanych przez niego informacji jeden z jego kurierów nie rozliczył się z odebranej za przesyłkę należności. Był to ostatni dzień pracy Pawła D. w tej firmie, ponieważ był on na wymówieniu.

Mężczyzna podczas ostatniego dnia pracy dostarczył przesyłkę, odebrał należność w wysokości 11 000 złotych, po czym poinformował pracodawcę o złym stanie zdrowia i zwolnił się do domu. Twierdził również, że nie dostarczył przesyłki, ponieważ odbiorca nie posiadał odpowiedniej kwoty. Paczka została, więc w jego samochodzie i miała zostać dostarczona następnego dnia.

Przez kilka następnych dni 29-latek twierdził, że jest bardzo chory i nie rozliczał się z odebranych pieniędzy. Właściciel firmy przekazał, zatem sprawę policji.

Paweł D. został zatrzymany. Podczas przesłuchania twierdził, że nie otrzymał pieniędzy za przesyłkę, ponieważ jej nie dostarczył. Paczka pozostała natomiast w jego służbowym samochodzie i nie wie, co się z nią dalej działo.

29-latek usłyszał już zarzut przywłaszczenia pieniędzy. Za to wykroczenie grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. W przeszłości mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.