„Życie animowane” w PKF

Pruszków

Jak spędzić sobotni wieczór? Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest dobry film. Pruszkowski Klub Filmowy zaprasza na film dokumentalny produkcji francusko-amerykańskiej pt. „Życie animowane”.

Najlepsze scenariusze pisze samo życie – tak w skrócie można opisać to, co zobaczycie na ekranie. Film „Życie animowane” jest poruszającym dokumentem opowiadającym o Owenie Suskindzie, który w wieku trzech lat zaczął tracić zdolność chodzenia i mówienia z powodu autyzmu. Niestety żaden z lekarzy nie potrafił mu pomóc. W tym przypadku medycyna była bezsilna. I wydawać by się mogło, że przyszłość Owena będzie rysować się ponurymi kolorami. Ale wcale tak się nie stało.

Na ratunek chłopcu przyszły animacje Walta Disneya. Spytacie: Jak to, animacja pomogła 3-latkowi wyzdrowieć? Okazuje się, że to było panaceum na kłopot Owena! Dzięki wspominanym animacjom dziecko zaczęło stopniowo reagować na bodźce, które docierały do niego z ekranu telewizora. A co najważniejsze, pomogły mu porozumieć się z rodziną. To niezwykle ciepły i pokrzepiający serca film. Warto zobaczyć go choć raz w życiu. 

Podczas seansu nie zabraknie gości specjalnych, a będą nimi: Kamila Kwiecień – dyplomowany logopeda, pracuje na terenie placówek przedszkolnych w Pruszkowie, stażystka w Fundacji Synapsis oraz Karolina Tytman-Sołtys – psycholog kliniczny i logopeda, również pracując w placówkach przedszkolnych w Pruszkowie.

Organizatorzy zapewniają opiekę dla dzieci (od czterech lat wzwyż). 

Wstęp wolny!

Start: 13 maja (sobota), godz. 18.00.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pruszkowie, ul. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej 5.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11395

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9012

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8518

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7291

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758