Zrób ośmiorniczkę dla wcześniaków

Michałowice

Gmina Michałowice zaprasza do charytatywnego dziergania ośmiorniczek. Maskotki przygotowane w trakcie zajęć przygotowywane są maskotki, które później trafiają do wcześniaków.

Ogólnopolską akcję „Ośmiorniczki dla wcześniaków” prowadzi Fundacja Małych Serc. Akcję postanowił wesprzeć Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Michałowicach wspólnie z wolontariuszami. Aby propagować akcję i zachęcić mieszkańców do wsparcia tych najmniejszych leżących w inkubatorach maluszków odbędą się warsztaty.

– Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji wolontariackiej „Ośmiorniczki dla wcześniaków w Gminie Michałowice”. 11 i 18 czerwca wspólnie – z siostrą, bratem, mamą, tatą, dziadkiem, babcią, przyjacielem czy sąsiadem – wydziergajmy takie oto cudeńka, które po zakończeniu akcji zostaną wysłane do jednego ze szpitali z oddziałem dla wcześniaków. Zapraszamy zarówno osoby początkujące jak i zaawansowane do szydełkowania w plenerze – zachęcają organizatorzy spotkana.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godz. 16.00 w Granicy (ul. Poprzeczna). Szydełkujemy w plenerze na placu zabaw.  – Na warsztatach będzie osoba z fundacji, która przywiezie specjalną włóczkę do szydełkowania. Dodatkowo będzie tłumaczyć jak wykonać ośmiorniczkę – mówi Marek Piątkowski z GOPS.

Jeśli chcecie sami stworzyć ośmiorniczkę to dołączcie do specjalnej grupy na facebooku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9017

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8520

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7293

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758