Zostań przyjacielem pszczół i weź udział w konkursie

Pruszków

W Parku Kościuszki można podziwiać ciekawą wystawę dotyczącą… pszczół. To niesamowicie ważne owady. Władze Pruszkowa zachęcają mieszkańców do zapoznania się ze zwyczajami naszych skrzydlatych przyjaciół.

Pszczoły to niezwykłe i zarazem fascynujące owady. Bez ich ciężkiej pracy, świat dawno już by zginął. Z pszczołami wiążą się pewne ciekawostki. Czy wiecie, że w środku ula temperatura wynosi 36 stopni, niezależnie od temperatury na zewnątrz? Stąd przysłowie „ciepło jak w ulu”. Co ciekawe, długość życia pszczoły mierzy się w kilometrach. Zwykle w swoim życiu jeden owad przelatuje około 800 km. Trwa to od 30 do 40 dni. To tylko kilka ciekawostek dotyczących pszczół. Więcej ciekawych informacji znajdziecie w ekologicznym e-booku przygotowanym przez pruszkowski magistrat E-book „Jestem przyjacielem pszczół” jest dostępny pod linkiem

Poznajcie proste zasady, jak zadbać o nasze środowisko. Poczytajcie, co robią dla nas pszczoły i co my możemy zrobić dla nich. Sprawdźcie, jak wykorzystać miód w kuchni i nie tylko, uzupełnijcie swoje domowe apteczki o cenny pyłek kwiatowy i inne produkty wykorzystywane w apiterapii.

Dla najmłodszych zabawy w ekologicznym klimacie i nagrody niespodzianki. Wystarczy wykonać zadanie, zrobić zdjęcie i przesłać je mailem na adres: ebook@miasto.pruszkow.pl

Do 16 kwietnia 2023 roku czekamy na maile z pracami. Nagrody niespodzianki do odbioru od 17 kwietnia 2023 roku do 21 kwietnia 2023 roku w godzinach pracy Urzędu Miasta Pruszkowa w pokoju nr 101.

Pobierz bezpłatny e-book „Jestem przyjacielem pszczół” i dowiedz się, jakie sekrety kryją się w ulu. Zachęcamy również do spacerów i zapoznania się z naszą miejską wystawą w Parku Kościuszki.

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Zostań przyjacielem pszczół i weź udział w konkursie”

  1. PO TO ZŁODZIEJE pisze:

    za tuskolandii to nawet pszczół nie było

  2. Tfardofski pisze:

    A smaczne te pszczoły?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

jacuzzi ogrodowe