„Żonkile 2024” – rodzinne warsztaty w Muzeum Dulag 121

Pruszków

Muzeum Dulag 121 zaprasza na warsztaty z cyklu Rodzinne Niedziele z Historią w Muzeum Dulag 121. Spotkanie będzie poświęcone akcji „Żonkile 2024” zorganizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 12.00 w siedzibie Muzeum Dulag 121 w Pruszkowie (ul. 3 Maja 8A). Podczas warsztatów będzie można zobaczyć premierowy pokaz filmu animowanego zrealizowanego przez Muzeum POLIN „Pamięć drobinek” dla dzieci w wieku 7-10 lat. Projekcja została nakręcona na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej o tym samym tytule. W świecie, w którym żyją dobre duszki opiekujące się lasem i wszystkimi stworzeniami, które go zamieszkują. Pewnego dnia, jeden z młodych opiekunów roślin i zwierząt, Maślak, ginie w niejasnych okolicznościach. Na poszukiwania wyrusza jego siostra, Borówka, na skrzydłach pomocnej Sowy. Baśniowa historia przybliża dzieciom tematy empatii, sprawiedliwości i straty.

Poza projekcją krótkometrażowego filmu, będzie można zapoznać się z genezą akcji „Żonkile” i wziąć udział w warsztatach plastycznych inspirowanych opowiadaniem „Pamięć drobinek”. Na wydarzenie Muzeum Dulag 121 zaprasza dzieci (od 7 lat) wraz z rodzicami i dziadkami. Obowiązują zapisy pod adresem edukacja@dulag121.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.