Zielony rekord Grodziska

Wydarzenie

Grodzisk Mazowiecki włączył się do akcji „Zielony Rekord Polski”. W ramach akcji mieszkańcom będą rozdawane sadzonki roślin, które będzie można zasadzić we własnym ogrodzie.

„Zielony Rekord Polski” to inicjatywa organizowana przez Fundację Rozwój Dotlenieni.org. – 26 kwietnia zachęcamy Polki i Polaków, wszystkie instytucje oraz firmy aby tego jednego dnia sadząc roślinę w domu, w biurze, drzewo w ogrodzie na miejskim placu zamanifestowały, że wspólnym siłami możemy zmienić świat. Wspólnie posadźmy jak najwięcej roślin i pobijmy rekord świata! – zachęcają dotlenieni.

Grodzisk Mazowiecki jest jedną z gmin z naszego regionu, która włącza się do tej akcji. W piątek 26 kwietnia od godz. 12.00 przed Mediateką mieszkańcom będą rozdawane sadzonki. Przygotowano aż 4950 roślin drzew, krzewów, bylin i innych. Sadzonkę wziąć może każdy. – Chcemy by udział w akcji wzięło jak najwięcej osób. Nie tylko dzieci, które w tym dniu będą zazieleniać otoczenie szkół, ale także dorosłych. Sadzonki otrzymaliśmy dzięki sponsorom firmie Ulińscy Szkółkarstwo Ozdobne z Kozer oraz Gospodarstwu Ogrodniczemu Wiśniewscy z Odrano Woli – zaznaczają urzędnicy z grodziskiego magistratu.

Tego samego dnia w Mediatece o godz. 16.30 odbędzie się konferencja, która będzie zwieńczeniem realizowanego w gminie programu „Podniesienie standardów życia poprzez oprawę jakości przestrzeni publicznej w tym terenów zieleni. W trakcie spotkania zostanie dokonanie podsumowanie „zielonych” projektów, będą porady ogrodnicze i prelekcja na temat wagi zieleni i drzew w mieście. Spotkanie poprzedzi otwarcie Ogródka Seniora na osiedlu Bairda.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Zielony rekord Grodziska”

  1. Obywatel ll sortu pisze:

    A w ramach tej zieloności im ktoś ma większą działkę tym większe płaci podatki . I ja za każdy metr kwadratowy zielonego płacę tyle samo co inni za metr kwadratowy betonu czy asfaltu .

  2. Kk pisze:

    Można….? Można!

  3. Zielono mi pisze:

    Super akcja. Kolejnym etapem może być sprzątanie własnych posesji, ponieważ niektórzy od lat gromadzą na nich góry śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły