Zgłoszenia do Żurawia Powiatu Grodziskiego tylko do końca roku

Grodzisk Maz.

Tylko do 31 grudnia mieszkańcy powiatu grodziskiego mogą zgłaszać kandydatów do tegorocznej edycji nagrody Żurawie Powiatu Grodziskiego. Kandydaci mogą być zgłoszeni do pięciu kategorii.

Żurawie Powiatu Grodziskiego 2022 to nagroda ufundowana przez Stowarzyszenie Europa i My. Nagroda ma na celu promowanie aktywności obywatelskiej, docenienie liderów lokalnych i stojących za nimi organizacji. To nagłaśnianie przykładów postaw społecznych i szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu.

W jakich kategoriach będą wybierani kandydaci? Będzie to: Społecznik roku, Organizacja pozarządowa, Wolontariusz roku, Firma przyjazna społeczności lokalnej i Wydarzenie roku. Wybierać ich będzie specjalnie powołana kapituła – eksperci, wójtowie i burmistrzowie.

W 2022 roku mija 20 lat odkąd wspieramy rozwój społeczeństwa obywatelskiego na terenie powiatu grodziskiego. Nieustannie wzmacniamy organizacje pozarządowe i wszelkie inicjatywy mieszkańców – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Widząc jak wiele ciekawych pomysłów i dużo społecznej energii warte jest docenienia i nagłośnienia, postanowiliśmy wspólnie z partnerami przyznać te ważne nagrody – dodaje.

Jeśli zatem w Waszym otoczeniu jest osoba, która bezinteresownie oddaje swój czas innym, organizacja, która w szczególny sposób pomaga społeczności, czy firma, która jest zaangażowana społecznie, zgłoś ją do Żurawi Powiatu Grodziskiego. Masz czas do 31 grudnia. Zgłoszenia można dokonać poprzez stronę www.zurawie.org.pl.

Laureaci otrzymają specjalne statuetki projektu rzeźbiarza, Jerzego Juczkowicza. Będą one wręczone podczas Gali Aktywności Obywatelskiej 6 lutego 2023 roku.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.