Zespół z Nadarzyna wydał płytę

Nadarzyn

NOK Pęd Band podsumował swoją dotychczasową działalność, ale nie zamierza schodzić ze sceny. Zespół z Nadarzyna wydał płytę „A chtóz tam puka”, na której znalazło się 11 utworów.

Pełni energii i rozkochani w muzyce artyści grają już sześć lat. NOK Pęd Band powstał w 2011 roku z inicjatywy Marka Rejnowicza, który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie. W składzie zespołu są młodzi ludzie czerpiący radość ze wspólnego tworzenia. U podstaw NOK Pęd Band leży kultywowanie polskiej muzyki ludowej, jednak w nowych i oryginalnych aranżacjach.

Zespół można usłyszeć podczas licznych uroczystości, artyści byli obecni na tegorocznych dożynkach w Nadarzynie. Ale NOK Pęd Band nie ogranicza się tylko do lokalnej publiczności, lecz zdobywa kolejne miasta. Nadarzyński zespół na swoim koncie zapisał wiele wyróżnień m.in. nagrodę specjalną na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Niepokalanowie w 2013 roku czy II miejsce na XXVI Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety w Szydłowcu w kategorii zespołów folkowych.

NOK Pęd Band nie próżnuje i postanowił wydać płytę „A chtóz tam puka”. Znalazły się na niej takie utwory jak: „Pije Kuba do Jakuba”, „Babę zesłał Bóg”, „Szła kuma” czy „Miłość w kurniku”. – „A chtóz tam puka” jest pierwszą płytą NPB. To podsumowanie dotychczasowej działalności i początek nowego, można użyć sformułowania – profesjonalnego etapu. 14 października NPB zagra piosenki z płyty, ale także kilka nowych, specjalnie przygotowanych na koncert, wystąpi także nowa członkini zespołu – Maria Szmul, gościnnie zaśpiewa z zespołem studentka UTW Danuta Woźniak – informuje Kamila Michalska, dyrektor Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury.

14 października o 17.00 w siedzibie NOK przy Pl. Poniatowskiego 42 odbędzie się wernisaż wycinanek z Powiśla z kolekcji Mariana Sołobodowskiego. Następnie zgromadzeni będą mogli wysłuchać koncertu NOK Pęd Band. Wszyscy widzowie dostaną w prezencie płytę zespołu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11397

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
9015

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8519

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7292

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5758

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16