Zdunik i Dębicz z koncertem w MSHM

Koncert

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na koncert Marcina Zdunika i Aleksandra Dębicza – „Nowa podróż zimowa”. – Jest to ostatni koncert organizowany w ramach „Sezonu koncertowego 2017/2018” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Tytuł koncertu zapowiada się interesująco. Duet muzyków hołdujących klasyce  zaprasza „Nową podróż zimową”. Koncert przygotowany przez Zdunikia i Dębicza to swoista podróż przez odcienie muzycznego romantyzmu. Artyści w ten sposób odpowiadają na brak romantycznej ekspansji w dzisiejszej muzyce. – Program zbudowany został wokół formy pieśni, ale potraktowanej niekonwencjonalnie. Muzycy nawiązali bowiem do idei „pieśni bez słów”, w której ludzki głos zastępuje instrument – informują organizatorzy. – Aby rozpocząć „Nową podróż zimową” Zdunik i Dębicz sięgają po pieśń „Gute Nacht” Schuberta. Wybór ten nie jest przypadkowy, jako że romantyczna liryka bierze swój początek właśnie w muzyce wiedeńskiego kompozytora – dodają. 

Tuż po koncercie w MSHM odbędzie się wernisaż wystawy „Obrazy muzyczne” autorstwa Magdaleny Nałęcz. Obrazy malarki będzie można oglądać do końca kwietnia.

Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w sobotę 21 kwietnia. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w recepcji muzeum. Wernisaż rozpocznie się o godz. 20.15. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.