ZAZULA – Koncertowa Mediateka

Grodzisk Maz.

19 grudnia w grodziskiej Mediatece odbędzie się koncert zespołu vocalnego ZAZULA. Zespół ten występował na Grodziskich Wiankach i zachwycił publiczność.

ZAZULA to młody polsko-ukraińskim zespołem, specjalizujący się w śpiewie białym. W swojej twórczości sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Muzyka jest ich pasją. Jak mówią pragniemy zachęcić Was do wzięcia udziału w przygodzie, jaką jest odkrywanie wielowiekowej spuścizny słowiańskich artystów ludowych. To także osobisty hołd i praca na rzecz pamięci o pieśniach naszych przodków. Cenimy autentyzm wykonawczy, zgodny z duchem epoki. Jednocześnie pragniemy, by tworzona przez nas muzyka stała się unikatowym połączeniem historii z teraźniejszością. Dlatego szukając właściwego wyrazu dla śpiewu ludowego, czerpiemy ze sztuki współczesnej i współpracujemy z artystami muzyki rozrywkowej.

W skład zespołu wchodzą: Anna Zagórska, Aleksandra Myczkowska, Anna Kushnir, Magdalena Krakowiak, Karolina Włodarczyk oraz Anna Łukawska. http://www.zazulavocalgroup.pl/

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Mediatece na godzinę przed koncertem, jedna osoba po okazaniu Grodziskiej Karty Mieszkańca może odebrać maksymalnie dwie wejściówki, miejsca są nienumerowane.

MEDIATEKA, GRODZISK MAZOWIECKI, UL. 3 MAJA 57, START GODZ. 12

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.