Zasadzili 150 dębów

Brwinów

W sobotni poranek wzdłuż drogi łączącej Brwinów z Parzniewem zasadzono 150 nowych drzew. W akcji zorganizowanej przez władze gminy chętnie wzięli udział mieszkańcy.

Szpaler dębów kolumnowych został zasadzony w ramach programu „Drogi dla natury – kampania
promocji zadrzewień w krajobrazie rolniczym jako siedlisk przyrody i korytarzy ekologicznych”. W realizacji przedsięwzięcia gmina współpracowała z Fundacją EkoRozwoju.

W sobotę rano, mimo niesprzyjającej pogody, na szlaku Brwinów-Parzniew tłumnie stawili się mieszkańcy, aby wspólnie sadzić drzewa. – Lekko licząc stawiło się 250-300 osób, przedstawiciele sołectw, stowarzyszeń, całe rodziny, harcerze. Pierwotnie miało być 100 dębów, ale posadziliśmy 150. 70 otrzymaliśmy z programu „Drogi dla natury”, 80 zapewniła gmina – mówi Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa. – Każdy dąb ma swojego opiekuna, niektórzy zapowiadali, że będą przychodzić z konewką i doglądać – dodaje.

W najbliższym czasie na terenie gminy pojawią się kolejne drzewa. – Chcemy posadzić 50 dębów w innych miejscach. Czasami będzie to jedno drzewo, czasami kilka lub kilkanaście wzdłuż jednej drogi. Ponadto projektujemy w tej chwili ścieżkę rowerową z Brwinowa do Milanówka przez Grudów i tam planujemy posadzić kiedyś około 300 drzew – zapewnia Kosiński.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe