ZaPARKuj w Młochowie. Kolejny cykl koncertów plenerowych.

Młochów

Wakacje nabrały rozpędu, a wraz z nimi kolejne imprezy plenerowe. Już od 17 lipca rusza VI edycja koncertów „zaPARKuj w Młochowie”.

Cykl „zaPARKuj w Młochowie” to siedem koncertów w lipcu i sierpniu. Tłem dla nich będzie urokliwy teren Zespołu pałacowo-parkowego w Młochowie przy ul. Platanowej.

Przez siedem kolejnych niedziel w młochowskim pałacu będzie wybrzmiewać rozmaita muzyka. Zachwycać będzie muzyka operowa, jazz, muzyka kubańska, ballady, czy muzyka filmowa. Na scenie pojawią się sekstety, tria, a także soliści.

Pierwszy koncert odbędzie się 17 lipca o godz. 16.00. Cykl otworzy występ Justyny Reczeniedi i Trio Con Passione. Utalentowana śpiewaczka posiada imponujący dorobek naukowy i artystyczny. Jest wykładowczynią, doktor habilitowaną sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka, polonistką.

Reczniendi jest laureatką wielu konkursów wokalnych krajowych i zagranicznych. Na swoim koncie ma wiele solowych albumów nagranych z zespołem Con Passione Jerzego Cembrzyńskiego, m. in. „Tam mnie znajdziesz”, „Najpiękniejsze arie operowe na sopran liryczno-koloraturowy”, „Szczęśliwi”. Występowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Narodowej w Rydze, Teatru Muzycznego w Poznaniu. Współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (m. in. Austria, Hiszpania, Kanada, Litwa, czy Węgry).

Kolejny koncert cyklu już 24 lipca. Wydarzenie współfinansowane przez Powiat Pruszkowski. Koncerty Honorowym Patronatem objęli: Krzysztof Rymuza, Starosta Pruszkowski i Dariusz Zwoliński, Wójt Gminy Nadarzyn.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.