Za nami pierwsza „Sobota z prezydentem”

Pruszków

W sobotnie południe prezydent Pruszkowa Jan Starzyński spotkał się z mieszkańcami miasta, aby opowiedzieć o planach, wysłuchać postulatów, odpowiedzieć na pytania. W ten sposób zainaugurowano cykl „Soboty z prezydentem”, który potrwa aż do końca roku.

Miejscem pierwszej debaty stało się Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, ale kolejne będą odbywać się już innych punktach Pruszkowa. Wstępem do dyskusji z mieszkańcami była prezentacja tego, co już udało się zrobić oraz planów na przyszłość. Mowa była o remontach ulic, budowie kanalizacji i odwodnienia, a także o flagowych inwestycjach rozpoczętych w mieście, w tym o budowie Centrum Dziedzictwa Kulturowego, kompleksu oświatowego na Bąkach i rozbudowie szkoły nr 10 przy ul. Pływackiej.

Dwa razy dłużej, niż sama prezentacja, trwała runda pytań do prezydenta. Mieszkańcy dopytywali m.in. o to jakie instytucje znajdą swoją siedzibę w CDK, o miejskie kino, toalety publiczne, komunikację, ścieżki rowerowe, budowę tunelu w ciągu ulicy Działkowej.

Na specjalnym stoisku przed Muzeum można było dowiedzieć się szczegółów na temat budżetu obywatelskiego, w ramach którego do podziału jest 950 tys. zł. Więcej o tym przedsięwzięciu piszemy tu.

Za miesiąc kolejna okazja, aby osobiście zadać pytanie Janowi Starzyńskiemu. 21 maja prezydent będzie czekał na mieszkańców w Przedszkolu Miejskim nr 13, przy ul. Antka 7. Początek o godz. 12.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.