„Za jakie grzechy, dobry Boże?” w PKL

Pruszków

Długi weekend za pasem a Wy musicie zostać w domu? W Pruszkowskim Kinie Letnim poprawimy Wam humory! Wszystko za sprawą francuskiej komedii „Za jakie grzechy, dobry Boże?”.

Państwo Verneuil to konserwatywni katolicy. Claude i Marie mają cztery dorosłe córki. Żyjący na co dzień w arystokratycznym luksusie rodzice marzą tylko o jednym. Żeby wydać swoje pociechy za mąż, za dobrych i odpowiednio sytuowanych mężczyzn. Oczywiście katolików. Jest tylko jeden kłopot…

Trzy córki nie są aż tak konserwatywne. Isabelle, Odile oraz Segolene wyszły już za mąż. Ich wybrankami są kolejno Arab, Żyd i Chińczyk. Nadzieja na katolicki ożenek spoczywa więc na barkach Verneuil. Ta przyprowadza do domu narzeczonego, który faktycznie jest katolikiem. Jest tylko jedno ale… mężczyzna jest czarnoskóry. Co z tego wyniknie?

Twórcy filmu podjęli się trudnego tematu uprzedzeń na tle rasowym i religijnym. Warto tu jednak dodać, że wyszli z tego obronną ręką. Stereotypy zostają tu obalone w przezabawny, komiczny sposób. Nikt bez względu na wiarę czy kolor skóry nie został tu oszczędzony. Zabawne dialogi, kąśliwe docinki, ironiczne uwagi i cięte riposty –  to wszystko sprawia, że widz śmieje się do łez.

Na pokaz zapraszamy już w najbliższą niedzielę na pl. Jana Pawła II. Na widzów będą czekać leżaki i krzesełka. Seans startuje o godz. 20.30.

Na filmowe wieczory w letniej atmosferze zapraszają Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński oraz Grupa Wpr Media. W tym roku sponsorem głównym jest Odyssey – nowy salon marki Nissan w Pruszkowie. Partnerami projektu są: Auto Service Zalewscy, Decathlon Okęcie, Uczelnia Techniczno-Handlowa im. Heleny Chodkowskiej, Play Salon Pruszków, E. Leclerc, Factory, LongBridge, MTZ Clinical Research. 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.