W poniedziałkowe południe na scenie w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie można było obejrzeć wyjątkowe przedstawienie. „Niebieską pastorałkę” w wykonaniu m.in. podopiecznych Szkoły dla Dzieci ze Spektrum Autyzmu Przylądek publiczność nagrodziła oklaskami na stojąco.

To nie był zwykły spektakl. Nie było profesjonalnych aktorów, było za to duże zaangażowanie i ważny przekaz. Kolor „Niebieskiej pastorałki” nawiązywał do zaburzenia neurologicznego, jakim jest autyzm. Scenariusz przedstawienia napisała Joanna Wodarska-Likowska, dyrektor „Przylądka”. W rolach głównych wystąpili podopieczni placówki oraz samorządowcy, radni, uczniowie pruszkowskich szkół, dyrektorzy szkoły i przedszkola. Wszystko to pod patronatem starosty Krzysztofa Rymuzy, który również pojawił się na scenie w roli aktora. Wsparciem muzycznym był Zespół Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Poruszająca historia w połączeniu z wielkim sercem, jakie w swoje role włożyli wszyscy uczestnicy, dała wspaniały efekt. Porwała publiczność i przypomniała jak świat odbierają osoby autystyczne. Była to opowieść o narodzinach dziecka, które anioł obdarza zmysłami, a złowroga czarna postać zmienia te dary w przekleństwo. Dziecko słyszy, widzi, czuje za dużo. W kolejnych scenach obserwujemy walkę rodziców i to, jak ta sama czarna postać podcina im skrzydła, jak odbijają się od kolejnych drzwi w poszukiwaniu pomocy.

W przedstawieniu ważną rolę odegrały dzieci z „Przylądka”. Uczniowie szkoły śpiewali, grali na dzwoneczkach, tańczyli, mówili o tym, kim chcą zostać w przyszłości. Dali z siebie wszystko, a wzruszona publiczność długo ich oklaskiwała.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Wzruszająca „Niebieska pastorałka” i brawa na stojąco!”

  1. dziadek pisze:

    Niech żałują nieobecni na tym wspaniałym, niecodziennym wydarzeniu, które pozostanie nie tylko w pamięci, ale przede wszystkim w sercu na zawsze. Pomysłodawcy, realizatorzy i wykonawcy JESTEŚCIE WIELCY. Plrzedstaw8iciele elity senatorów, posłów, wysokich urzędników powiatu i miasta dziękowała za wydarzenie na stojąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły