Wystawa fotograficzna „Pruszków – Miasto z Duszą” w CH Nowa Stacja w Pruszkowie

Pruszków

W piątek 10 lipca, w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Nowa Stacja, została otwarta wystawa fotografii uznanej pruszkowskiej artystki Anny Gasek. Jej niezwykłe zdjęcia przedstawiają magiczne miejsca i uchwycone obiektywem aparatu ulotne chwile, ukazując zwiedzającym piękno przyrody oraz architektury naszego regionu. Wrażliwość artystki pozwala każdemu uświadomić sobie jak wiele wspaniałych miejsc w sąsiedztwie można odkryć, gdy przestaje się tylko patrzeć, a zaczyna widzieć.

– Wystawa to efekt mojej kilkuletniej wędrówki z aparatem fotograficznym Nikon P900 po ciekawych zakątkach Pruszkowa i okolic. To odkrywanie dobrze znanych miejsc na nowo, spojrzenie z innej perspektywy. W mojej twórczości towarzyszy mi motto: najpiękniejsze rzeczy rodzą się z zachwytu – tłumaczy Anna Jasek. – Czasem wystarczy spojrzeć na rzeczy zwykłe i powszednie w innym świetle, aby ukazały się jako zaskakujące, niezwykłe i po prostu piękne. Samo światło jest również cichym bohaterem moich fotografii. W tym miejscu chcę się podzielić moim zachwytem z mieszkańcami mojego miasta.

Artystka i fotografka Anna Gasek jest rodowitą Pruszkowianką. Ukończyła Państwowe liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, kierunek wystawiennictwo oraz Uniwersytet Ludowy, gdzie zajmowała się tkaniną artystyczną. Współorganizowała liczne międzynarodowe sympozja sztuk wizualnych i plenerów malarskich i wielokrotnie brała w nich udział. Jest Członkinią Związku Polskich Twórców Sztuki.

Wystawa „Pruszków – Miasto z Duszą”  mieści się na parterze, w pobliżu wejścia do galerii od strony ulicy Sienkiewicza. Będzie ją można zwiedzać przez najbliższe dwa miesiące, a jeśli spotka się z większym zainteresowaniem, zostanie przedłużona. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

– Cudze chwalicie swego nie znacie, przychodzi mi na myśl, gdy patrzę na niezwykłe kadry Pruszkowa, uchwycone przez Annę Gasek. Po obejrzeniu jej prac człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę, jak wiele ma do zaoferowania nasze sąsiedztwo i ile piękna kryje się w pozornie zwyczajnej okolicy – mówi Maciej Krzewiński COO i Członek Zarządu firmy ECC Real Estate, dewelopera Nowej Stacji – Ogromnie się cieszę, gdy mamy możliwość promowania twórczości utalentowanych artystów związanych sercem z tym regionem. Dla Nowej Stacji, która stawia na budowanie dobrosąsiedzkich relacji, bardzo istotny jest udział we współtworzeniu lokalnej tożsamości i kultury. Chcemy być czymś więcej, niż tylko miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można kupić wszystko, co jest akurat potrzebne. Chcemy łączyć ludzi, oferując nasze przestrzenie do atrakcyjnego i wartościowego spędzania wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. Wystawa Anny Gasek jest kolejnym, po Projekcie Pruszkowiak, Galerii Pruszkoff i Men’s Art, przykładem bardzo udanej współpracy z lokalnymi twórcami. Gorąco zachęcam do jej odwiedzenia i już dziś mogę obiecać, że to nie jest nasze ostatnie słowo, jeśli chodzi o promocję sztuki w Nowej Stacji.

Więcej informacji na temat wystawy i innych wydarzeń organizowanych w Nowej Stacji znajduje się na FB https://www.facebook.com/nowastacjapruszkow/ oraz na stronie www.nowastacjapruszkow.pl.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wystawa fotograficzna „Pruszków – Miasto z Duszą” w CH Nowa Stacja w Pruszkowie”

  1. Iwona pisze:

    Piękne kadry, polecam wystawę….

  2. wpr spr pisze:

    Gasek, Jasek zdecyduj sie redaktorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły