Wystawa „Cosmos Discovery” w Warszawie

Region

Szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie rodzinnego popołudnia? A co powiecie na jedyną taką wystawę „Cosmos Discovery”, która powstała we współpracy z NASA, Cosmosphere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN.

„Cosmos Discovery” to obecnie jedna z największych na świecie wystaw, która prezentuje publiczności historię podróży człowieka w kosmos, w tym osiągniecia prywatnych firm z sektora kosmicznego, m.in. SpaceX. Nie jest to jednak pierwsza wystawa prezentująca historię podboju kosmosu, która zawitała do Polski. W roku 2016 można było zobaczyć w Warszawie wystawę pt. „Gateway to space” pod patronatem NASA, która prezentowała kolekcję amerykańskich i radzieckich eksponatów z US Space Rocket Center i NASA Visitor Center. A w  roku 2019 we Wrocławiu w Hali Stulecia miała miejsce wystawa pt. „Space Adventure” pod patronatem NASA, która miała tak dobrane eksponaty, aby ukazać techniczne i naukowe aspekty podróży człowieka w kosmos, np. związane z codziennym życiem kosmonautów na orbicie okołoziemskiej.

Wystawa „Cosmos Discovery”, która poprowadzi zwiedzających przez historię załogowych lotów kosmicznych od pierwszych prób, aż do bieżących i planowanych misji, powstała we współpracy z amerykańską agencją NASA, Cosmosphere Museum, Polską Agencją Kosmiczną oraz Centrum Badań Kosmicznych PAN

Wystawa zawiera setki oryginalnych eksponatów z USA i Rosji, które znajdowały się w kosmosie, udostępnionych przez NASA. Dzięki współpracy z Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Polskiej Agencji Kosmicznej POLSA na wystawie będą pokazane także eksponaty z misji kosmicznych, w których brała udział także Polska. Na powierzchni ok. 3 000 m2 będzie można zobaczyć oryginalne części promów kosmicznych, stacje orbitalne oraz same statki kosmiczne.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć unikalną kolekcję oryginalnych skafandrów i dokładnych modeli statków i promów kosmicznych oraz rakiet wyposażonych w oryginalne elementy. Między innymi będzie można wejść do wnętrza stacji orbitalnej MIR 1:1, zobaczyć statek Mercury, statek kosmiczny Apollo 11, kokpit promu kosmicznego Columbia, rakietę kosmiczną Saturn V w skali 1:10, a także oryginalną dyszę promu kosmicznego oraz statek kosmiczny Sojuz.

Specjalna galeria została poświęcona podbojowi Księżyca i misjom Apollo. Można zobaczyć między innymi odrzut silnika rakietowego Saturn V i Apollo 11.

W pozostałych galeriach prezentowane są także wszystkie amerykańskie promy kosmiczne oraz prom rosyjski, a także najnowsze projekty NASA, Space X oraz innych agencji i firm prywatnych, których celem jest skolonizowanie Księżyca, a następnie pilotowanie lotu na Marsa.

Organizatorzy obiecują, że nie zabraknie także czegoś dla miłośników mocnych wrażeń. W interaktywnym COSMOS CAMP uczestnicy będą mogli doświadczyć wymagającego treningu astronautów oraz najnowocześniejszej technologii 3D.

Wystawa czynna jest codziennie od godz. 9:00 do 20:00w Muzeum Nowa Praga. Na stronie wystawy można obejrzeć zdjęcia oraz zapoznać się z cennikiem.

Źródło: Cosmos Discovery/Muzeum Nowa Praga

 

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 9

9 odpowiedzi na “Wystawa „Cosmos Discovery” w Warszawie”

 1. Wawa Love pisze:

  Ale na wiejskim forum opisujecie co się dzieje w Stolicy ?
  Nie stać nie najeżdżać.

 2. lord@Vader pisze:

  Space,space a tu Русский мир

 3. nick pisze:

  Dla dorosłej osoby bilet w weekend kosztuje 60 zł. To taniej bym do Luwru weszła z biletem lotniczym w jedną stronę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły