Wycieczka rowerowa „Śladem Chełmońskich”

Grodzisk Maz.

W Grodzisku Mazowieckim szykuje się nie lada wycieczka. Już niebawem wycieczka rowerowa „Śladem Chełmońskich”.

Wrzesień okazał się cieplejszy niż moglibyśmy się spodziewać. To doskonały czas na wyprawy rowerowe. Już w niedzielę, 17 września o godz. 13.30 odbędzie się wyprawa rowerowa, na która zaprasza Poczekalnia PKP i Dworek Adama Chełmońskiego.

Start rajdu zaplanowano przy Poczekalni PKP. Do przejechania będzie 32 km. – Tym razem odwiedzimy miejsca związane z rodziną Chełmońskich. Odwiedzimy stary cmentarz, gdzie pochowany jest Adam Chełmoński (brat Józefa – Malarza) oraz jego syn Mateusz Chełmoński, następnie udamy się do Żelechowa, gdzie spoczywa nasz wybitny malarz Józef Chełmoński. Kolejnym punktem wycieczki będzie Kuklówka, gdzie zatrzymamy się przy dworku, w którym mieszkał Józef Chełmoński – informują organizatorzy. Wycieczka zakończy się ogniskiem w Dworku Adama Chełmońskiego w Adamowiźnie.

Wycieczka ma charakter rekreacyjny, przejazd zaplanowano tempem umiarkowanym. Dzieci i młodzież obowiązkowo muszą mieć założone kaski. Na wycieczkę obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 22 734 78 85 lub mailowe: poczekalnia.pkp@centrumkultury.eu. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.