Wybierz się na historyczny spacer

Pruszków

Nie masz pomysłu na ciekawe spędzenie niedzieli? Wybierz się na historyczny spacer ulicami Pruszkowa. Ale nie chodzi tu o zwykłą przechadzkę, a o spacer, na którym dowiesz się „Jak powstawał Pruszków?”.

Cykl spacerów to jedna z wielu atrakcji organizowanych z okazji 100. rocznicy nadania praw miejskich miastu Pruszków. Mieszkańcy miasta będą mogli uczestniczyć w 16 przechadzkach. 10 z nich to spacery historyczne, które będą okazją do poznania historii miasta. Kolejne sześć to spacery fotograficzne, w trakcie których będzie można uwiecznić najpiękniejsze i najciekawsze miejsca w Pruszkowie.

Pierwszy spacer „Jak powstał Pruszków?” zaplanowany jest na niedzielę 24 kwietnia (godz.12.00). Zbiórka w Parku Bersohna przy PKP Pruszków. W historyczną podróż po Pruszkowie zabierze wszystkich Szymon Kucharski. Trasa spaceru będzie prowadzić przez najważniejsze punkty dawnego miasta. Dowiemy się o fabryce ołówkóe „St. Majewski”, poznamy historię Parku Kościuszki, dla wszystkich znanego lepiej jako Park Sokoła. Nie zabraknie wspomnień o Pruszkowskiej Fabryce Ultramaryny i Fabryce Fajansu Teichfelda („Porcelit”). Spacer zwieńczy historia Kościoła św. Kazimierza i Parku Potulickich.

Szczegółowy kalendarz spacerów jest dostępny na stronie Muzeum Dulag 121. Współorganizatorem jest Stowarzyszenie Forum Pruszków.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe