Wracają wakacyjne spacery po Pruszkowie

Pruszków

Jak co roku pruszkowski urząd zaprasza na spacery po mieście. Pełne ciekawostek spotkania wypełnią mieszkańcom wakacyjne popołudnia. Pierwsze spotkanie już 27 czerwca.

Spacery zaplanowano na wakacyjne wtorki od 27 czerwca do 29 sierpnia. Będą to trzy bloki tematyczne – 4 spacery o tematyce przyrodniczej, 2 spacery historyczne, 2 wędrówki geologiczne.

Dziedzictwo geologiczne w mieście”, to temat pierwszego spaceru, który odbędzie się 27 czerwca o godzinie 18:00 przy geościeżce na rogu ulic Mickiewicza i Głowackiego na Żbikowie.

Tematyka:
– geointerpretacja (citizen science) dziedzictwa geologicznego regionu, w którym żyją mieszkańcy Pruszkowa (typy petrograficzne skał, zapis działalności lądolodu na głazach narzutowych, zapis procesów morfogenetycznych na głazach narzutowych po ustąpieniu lądolodu,
– wyjątkowość przeszłości geologicznej Mazowsza Zachodniego,
-budowanie tożsamości terytorialnej z regionem,
– problem ochrony przyrody abiotycznej.

Czas ok. 2 godz.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Wracają wakacyjne spacery po Pruszkowie”

  1. As pisze:

    Ale gdzie te spacery? Betonoze co krok widać, nie trzeba specjalnie spacerować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły