Wracają wakacyjne „Czytanki w ogrodzie”

Pruszków

Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego w Pruszkowie zaprasza wszystkich na wakacyjne czytanki. Pierwsze spotkanie już dzisiaj o 11.00!

Cykliczne wydarzenie organizowane przez Muzeum to świetna propozycja, zwłaszcza dla najmłodszych. W tym roku będzie aż dziewięć spotkań, na których będzie można nie tylko posłuchać i poczytać, ale także podjąć działanie inspirowane treścią wysłuchanej bajki. Poniżej prezentujemy harmonogram imprezy:

– 1 lipca – „Bez słów – o pielęgnowaniu przyjaźni” (Biegający papierowy konik),
– 8 lipca – „Karmnik dla ptaków – o szacunku do innych i ich pracy” (puzzle z ptaszkami),
– 15 lipca – „Lista życzeń – o tym, co ma prawdziwą wartość” (portret rodziny w ramce),
– 22 lipca – „Małe ZOO – o opiece nad zwierzętami” (spotkanie z dogoterapeutą i jego podopiecznym. Dzieci dostają naklejki z pieskiem),
– 29 lipca – „Następny poziom – o uzależnieniu od gier” (gra kółko i krzyżyk z materiału),
– 5 sierpnia – „On się bawi – o akceptacji inności” (pogadanka z panią psycholog, dzieci wykonują bransoletkę przyjaźni),
– 12 sierpnia – „Sanki Leosia – o oszczędzaniu” (skarbonka ze słoiczka),
– 19 sierpnia – „Wojna na bułki – o tym, że rodzina to nie zawsze to samo”(serduszko z masy solnej),
– 26 sierpnia – „To nie ślimak – o tym, jak ważna jest nauka” (spotkanie z naukowcem, dzieci wykonują sowę – mądrą głowę).

Pamiętajcie: każdy wakacyjny czwartek, godz. 11.00, ogród Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy w Pruszkowie, Pl. Jana Pawła II 2.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.