Wracają duże imprezy plenerowe

Region

Od 17 lipca wracają duże imprezy plenerowe, będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Ministerstwo kultury poinformowało, że od 17 lipca zmienią się regulacje dotyczące wydarzeń artystycznych i rozrywkowych organizowanych w otwartej przestrzeni – będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Od 17 lipca 2020 r. rząd umożliwia organizowanie dużych koncertów plenerowych. Będzie w nich mogło uczestniczyć więcej niż 150 osób pod warunkiem zachowania zasad dystansu społecznego.

Zasada dystansu społecznego będzie nam długo jeszcze towarzyszyć.
Obostrzenia:
– zapewnienie co najmniej 5 m kw. na osobę; ob.
– obowiązek zachowania 2-metrowej odległości pomiędzy uczestnikami;
– wyznaczenie znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu;
– konieczność zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób;
– wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi, np. spacerowiczami).

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.