Wraca Pruszkowski Festiwal Archeologiczny ARTEfakty

Pruszków

Pięć sierpniowych niedziel – pięć okazji do przeniesienia się w zupełnie inne czas oraz poznanie pracy rzemieślników, codziennych zwyczajów i bogatej symboliki starożytnych mieszkańców dzisiejszego Mazowsza. Wehikuł czasu obsługuje pruszkowskie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. S. Woydy, któremu spokojnie można zaufać, tym bardziej, że tegoroczne ARTEfakty to już trzecia edycja imprezy.

Po nitce do kłębka! – To najlepszy sposób na poruszanie się po skomplikowanym labiryncie odległej przeszłości i odnajdywanie właściwych odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Motywem przewodnim tegorocznych ARTEfaktów jest STAROŻYTNE TKACTWO, czyli, co tu dużo mówić – jedna z najstarszych dziedzin wytwórczej działalności człowieka.

Opierając się na zbiorach Muzeum oraz na archeologii doświadczalnej przeprowadzimy naszych gości przez fascynujący świat produkcji włókienniczej – od pozyskiwania surowców poprzez narzędzia aż po aspekty ekonomiczne. Pokażemy jak tkacka przeszłość odciska się w nowożytności, jak w ciągu stuleci zmieniała się technika i jak tkaniny splatały się z wymiarem symbolicznym, znajdując miejsce w wierzeniach i w mitologii.

Każda niedziela sierpnia (od 2 do 30) to kolejna potężna dawka starożytnego świata: wystawy, rekonstrukcje, spektakle, opowieści, pokazy i zajęcia warsztatowe dla różnych grup wiekowych.

Za każdym razem wehikuł czasu rusza o godz. 11.00 i kończy podróż o godz. 17.00. Szczegóły na stronie www.artefakty.mshm.pl i na profilu muzeum na Facebooku .

Pełny harmonogram festiwalu dostępny TUTAJ.

 

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.