Włodek Pawlik zagra polskie kolędy w Podkowie

Koncert

Jeden z najbardziej cenionych na świecie pianistów jazzowych, laureat m.in. prestiżowej nagrody Grammy, w najbliższą niedzielę zagra kolędy w podkowiańskim kościele pod wezwaniem św. Krzysztofa.

Włodek Pawlik to dla mieszkańców Podkowy nie tylko wybitny muzyk, ale przede wszystkim sąsiad. Artysta komponuje w swoim domu w mieście-ogrodzie, a powstające tu melodie podbijają następnie serca publiczności na całym świecie. W swoim dorobku ma wyjątkową płytę inspirowaną podkowiańskim dziedzictwem. To „Struny na ziemi”, czyli muzyka napisana do poezji Jarosława Iwaszkiewicza.

W 2013 r. Pawlik wydał też krążek z interpretacjami polskich kolęd. Znalazło się na nim wykonanie najbardziej znanych pieśni bożonarodzeniowych, w tym „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi” czy „Lulajże Jezuniu”.

Wiele z nich będzie można usłyszeć w najbliższą niedzielę „na żywo”. 12 stycznia artysta wystąpi w podkowiańskim kościele pw. św. Krzysztofa. Kameralny klimat świątyni w połączeniu z wirtuozerią Pawlika zapowiadają naprawdę udany wieczór. Początek o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe