Wielka parada na 500-lecie Grodziska Mazowieckiego już dziś

Grodzisk Maz.

12 czerwca, w samo południe, odbędzie się wyjątkowe widowisko. Wielka Parada 500-lecia Grodziska Mazowieckiego będzie uwieczniona na wspólnej fotografii i filmie. Imprezą towarzyszącą będzie Międzynarodowy Jarmark Produktów Regionalnych.

Grodziski magistrat zaprasza do świętowania jubileuszu całe rodziny. W uroczystym przemarszu wezmą udział: Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, poseł na Sejm RP – Zdzisław Sipiera, przedstawiciele starostwa powiatu grodziskiego i pruszkowskiego, jednostek samorządowych, rady miejskiej i sołectw. Ponadto spotkać tam będzie można zasłużonych i honorowych obywateli, przedstawicieli miast ościennych, grodziskich firm, mundurowych, przedszkoli i szkół i wielu innych, znakomitych gości. Swoją obecność potwierdzili również Katarzyna Pakosińska, Andrzej Grabowski i Bohdan Łazuka.

Którędy przejdzie marsz? Wystartuje spod Centrum Kultury, przejdzie deptakiem w stronę ul. 1 Maja. Koniec przemarszu ustalono przy stacji PKP. Będzie tam ustawiona scena plenerowa. Przemarsz będzie fotografowany z drona i filmowana z kilku kamer.

To nie koniec atrakcji. Wzdłuż ul. 1 Maja i na deptaku będą stoiska ponad 100 wystawców Międzynarodowego Jarmarku Produktów Regionalnych. Na scenie pojawią się artyści – o godz. 14.00 Small Band Giżycko, o godz. 15.00 Grodziska Orkiestra Rozrywkowa pod batutą Tomasza Kirszlinga, a o godz. 16.00 Shot Adamshvili. Gwiazdą wieczoru będzie Jacek Kawalec z zespołem. Wystąpi o godz. 18.00 z programem „Muzyczne twarze Kawalca”.

Ważna informacja dla kierowców! 12 czerwca ul. 1 Maja na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Szpakowskiego będzie zamknięta!

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.