Wielka feta na 70. urodziny Michałowic!

Michałowice

Gmina Michałowice świętuje swoje 70. urodziny, a wójt Małgorzata Pachecka serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego uczczenia tego wyjątkowego jubileuszu. To okazja, by spojrzeć wstecz na 70 lat rozwoju i osiągnięć gminy oraz z radością patrzeć w przyszłość.

70 lat temu gmina Michałowice pojawiła się na mapach Polski. Ten niepowtarzalny jubileusz wymaga odpowiedniego świętowania, dlatego też wójt gminy Małgorzata Pachecka zaprasza na obchody 70-lecia gminy Michałowice.

„Urodziny” odbędą się 27 maja. Co przewidziano na ten dzień?

O godz. 11.00 w Michałowicach przy ul. Szkolnej 3 odbędzie się podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod nowe przedszkole. Następnie uroczystości przeniosą się do Szkoły Podstawowej w Michałowicach, przy ul. Szkolnej 15. Tam o godz. 12.00 odznaczone zostaną małżeństwa, wręczone będą pamiątkowe medale z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i uhonorowanie osób, które mieszkają w gminie ponad 70 lat. Tutaj będzie można również zapoznać się z historią gminy.

O 17.00 odbędzie się pokaz „Od przedszkola do seniora” pod egidą Jerzego Antkowiaka. Od 18.00 do 21.00 przewidziano potańcówkę z zespołem „Żuki”.
Tego dnia będzie można również przejechać się „ogórkiem”. Autobus będzie kursował między szkołą w Michałowicach a Małym Muzeum Historycznym w Nowej Wsi. Zaplanowano trzy kursy: 12.30, 14.00 i 15.30.

Następnego dnia, 28 maja, zaplanowano Gminny Dzień Dzieci i Rodziców. Wydarzenie odbędzie się w parku w Regułach, przy ul. Wiejskiej. Będzie rajd rowerowy, iluzjonista, konkursy, dmuchańce, czy fotobudka. Dzień uświetni teatrzyk dla dzieci „Katarynka” i koncert zespołu „Ciepłe popołudnie”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.