Wiedeń w Grodzisku. „Zemsta nietoperza” Straussa w Centrum Kultury.

Grodzisk Maz.

Już 23 października na deskach grodziskiego Centrum Kultury zobaczyć będzie można „Zemstę nietoperza”. To genialna, pełna humoru i pięknej muzyki, operetka Johanna Straussa.

„Zemsta nietoperza” ma już blisko 150 lat. Swoją premierę miała w 1874 roku w Theater an der Wien w Wiedniu. Muzykę skomponował do niej Johann Strauss i zajęło mu to tylko sześć tygodni.

W czasie trzyaktowego spektaklu zostaniemy przeniesieni na koniec XIX wieku. Na czym polega „zemsta”? Otóż doktor Falke obmyśla intrygę, dzięki której może zemścić się na Einsteinie za porzucenie go po karnawałowej maskaradzie pijanego w przebraniu nietoperza.

Uwaga! „Zemsta nietoperza” wciąga! Zabawne, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i śmiałą erotykę łączy doskonała muzyka i wiedeńska radość życia.

W Grodzisku będzie można zobaczyć tę komedię w rewelacyjnym, pikantnym i pełnym humoru przekładzie Juliana Tuwima. Kto zagra w spektaklu? Rosalinda – Jolanta Kremer, Eisenstein – Marcin Kotarba, Adela – Roksana Majchrowska, Alfred – Oskar Jasiński, Dr Falke – Ireneusz Miczka, Frank – Andrzej Witlewski, Frosch – Jerzy Gościński oraz Paweł Świętoracki narrator-konferansjer. Występujący na scenie śpiewacy wystąpią w towarzystwie Woytek Mrozek Strauss Chamber Orchestra pod dyrekcją dr Adama Wagnera.

Bilety w cenie od 90 zł do kupienia tutaj. Przedstawienie odbędzie się 23 października o godz. 19.00 w Grodziskim Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.