Wianki i wiele plenerowych atrakcji

Region

Kolejny weekend w naszym regionie upłynie pod znakiem ciekawych imprez plenerowych. Podpowiadamy co, gdzie i kiedy!

Wiele wskazuje na to, że zabawie sprzyjać będzie także dobra pogoda, więc w sobotę i niedzielę śmiało można planować spędzenie czasu na świeżym powietrzu i przy dźwiękach muzyki. 

PRUSZKÓW
Pruszkowskie Wianki co roku przyciągają całą masą ciekawych propozycji. Nie inaczej będzie teraz. Spotykamy się o godz. 12.00 w niedzielę, 25 czerwca, w Parku Potulickich. W parkowej scenerii zaplanowano szereg atrakcji, w tym konkursy na najładniejszy wianek i poszukiwanie kwiatu paproci. W czasie festynu będzie można popływać kajakami. O godz. 17.00 do wspólnej zabawy i tańca zaprosi zespół Pruszkowiacy, a godzinę później grupa Stavar. 

Równolegle na Placu Jana Pawła II będzie można podziwiać wystawę zabytkowych motocykli (od godziny 14.00). O 17.00 ulicami Pruszkowa przejedzie parada tych maszyn. A już od godz. 18.00 na Placu zaczną gromadzić się miłośnicy rolek, aby wziąć udział w Nightskatingu, wspólnym przejeździe ulicami miasta (start o godz. 19.00). Również w niedzielę odbędzie się IV Bieg Dzieci. Początek zmagań o godz. 10.00 na stadionie Znicza. 

GRODZISK MAZ. 
Wianki w Grodzisku odbędą się w sobotę na Stawach Walczewskiego. O godz.16.30 z tanecznym repertuarem wystąpi orkiestra Gedeon Richter. O godz. 18.00 w swingowych rytmach pozostaniemy dzięki zespołowi Grzeczni Chłopcy. O tej samej porze rozpoczną się warsztaty robienia wianków. Kulminacja o godz. 22.00, kiedy swój występ rozpocznie Teatr Ognia i kiedy wianki zostaną puszczone na wodzie. W niedzielę również na Stawach Walczewskiego odbędzie się otwarcie kąpieliska i boisk do siatkówki. Tego dnia rozegrany zostanie turniej siatkówki plażowej o puchar burmistrza miasta.

OTRĘBUSY
Ostatni czerwcowy weekend w zabytkowym parku w Karolinie także upłynie pod znakiem wspólnej zabawy i powitania lata. O oprawę zadba zespół Mazowsze, a w programie m.in. koncerty, warsztaty artystyczne, zajęcia edukacyjne, niespodzianki dla młodszych i starszych, przejażdżki kucykami, jarmark produktów regionalnych i rękodzieła artystycznego, pokaz musztry paradnej, degustacja potraw. Do tego Strefa Dziecka, gdzie czekać będą dmuchane zamkni, wata cukrowa, popcorn. W piątek, 23 czerwca, o godz. 20.30 na scenie głównej zobaczymy solistów, chór i balet pod dyrekcją Jacka Bonieckiego z gościnnym udziałem zespołu Trebunie-Tutki. W sobotę zabawa rozpocznie się o godz. 13.00 od koncertu muzyki popularnej. Imprezę poprowadzą Olgierd Łukaszewicz, Duet Jaha i Michał Haber.  

KOMORÓW
Mieszkańcy sołectwa Komorów lato powitają 23 czerwca (piątek) o godz. 18.30. Atrakcje? Konkurs wianków dla dzieci, malowanie buziek, karaoke, gry i zabawy, grill, ognisko, potańcówka. Muzykę zapewni zespół Forte. Impreza odbędzie się przy ul. Kaliszany 18.

NADARZYN
Piknik rodzinny to propozycja na niedzielę w Nadarzynie. Na terenie przy kościele św. Klemensa nie zabraknie występów artystycznych, animacji, teatrzyków. Zabawa rozpocznie się po mszy o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00. Będzie to okazja aby odwiedzić wiele ciekawych stoisk, spróbować potraw z grilla, kupić rękodzieło. Przed godz. 15.00 wystartuje VII Nadarzyński Bieg Rodzinny. 

MILANÓWEK
W niedzielę, 25 czerwca, w mieście-ogrodzie zaplanowano otrwarcie Miejskiego Podwórka na terenie kąpieliska miejskiego. Początek imprezy o godz. 15.00, a w programie strefa aktywności sportowych: park linowy, ping-pong, piłkarzyki, labirynt, kręgle oraz strefa relaksu: scena letnia, animacje dla dzieci i plaża.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.