Weź ze sobą Światło Pokoju

Pruszków

Tradycyjnie, przed świętami, harcerze przekażą mieszkańcom Pruszkowa Betlejemskie Światło Pokoju. Spotkanie przepełnione będzie bożonarodzeniową atmosferą.

Betlejemskie Światło Pokoju od ponad 30 lat przekazywane jest przez harcerzy do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów. Swój początek ma w Betlejem, na terenie Autonomii Palestyńskiej. Miejscu, które przez wiele lat znajdowało się w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych i ataków terrorystycznych.

Właśnie tam, w Grocie Narodzenia Pańskiego, gdzie narodził się Jezus, płonie wieczny ogień. Od niego właśnie rozpoczyna się wędrówka Światła Pokoju. Jest ono niesione w wielkiej skautowej sztafecie przez różne kraje i kontynenty.

Mimo zmieniających się warunków politycznych nie zdarzyło się, żeby Światło nie wyruszyło z Betlejem. Czyni to z niego symbol pokoju i pojednania.

Już 16 grudnia o godz. 17.30 harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Pruszkowa. Gdzie? Przy Urzędzie Stanu Cywilnego (pl. Jana Pawła II). Wydarzeniu będzie towarzyszyć śpiewanie kolęd wraz z Zespołem Tańca Ludowego „Pruszkowiacy” i Grupami Artystycznymi z MOK „Kamyk”.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Weź ze sobą Światło Pokoju”

  1. Radek pisze:

    A wiadomo gdzie i kiedy to bedzie sie odbywalo? Pytam bo chce skorzystać. A ile wypada dać pieniędzy wolontariuszom?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły