Weekend z rodziną? Odwiedź Zielony Labirynt

Region

Fala upałów zachęca do wypoczywania nad wodą. Jednym z ulubionych miejsc jest Zalew Zegrzyński. Jeśli planujecie tam wycieczkę to koniecznie zajrzyjcie to Zielonego Labiryntu.

Zalew Zegrzyński to idealne miejsce do rodzinnego wypoczynku w trakcie upałów. Kąpiel w rześkiej wodzie, możliwość popływania łódką czy przejażdżki skuterem wodnym przyciąga tu wiele osób. Jeśli jednak szukacie dodatkowych atrakcji to koniecznie musicie zajrzeć do znajdującego się w pobliżu zalewu Zielonego Labiryntu.

Co tu znajdziemy? Zielony Labirynt to świetne miejsce na rodzinną zabawę. Wielkie pole kukurydzy zamieniono tu w labirynt! Wytyczono w nim aż 4 km tras! Oczywiście w przejściu przez zakręcone „korytarze” pomaga mapa. W labiryncie należy zebrać pieczątki, które znajdują się w punktach orientacyjnych. Oprócz pieczątek w punktach znajdziemy ciekawostki na temat kukurydzy.

Przejście labiryntu to nie tylko świetna zabawa, ale również cenna nauka orientacji w terenie i czytania mapy. Nie zawsze możemy włączyć przecież apkę z mapą na smartfonie.

Po przejściu labiryntu możemy skorzystać z uroków polanki piknikowej i poleniuchować na kocu. Dla najmłodszych przygotowano również możliwość zabawy bezpiecznymi łukami, procami czy skorzystania z ogromnej piaskownicy. Na trenie obiektu działa również strefa dla zwierząt. Te mogą wejść na teren obiektu, ale nie można ich zabrać do samego labiryntu.

Zielony Labirynt znajduje się przy ul. Jana Kazimierza 219 w Nieporęcie (droga prowadząca z Warszawy na Zegrze).

Ceny biletów:
bilet normalny – 25 zł
bilet ulgowy – 20 zł
bilet rodzinny 2+2 (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) – 60 zł
bilet rodzinny 2+1 – 50
bilet rodzinny1+2 – 55 zł

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.