Weekend pełen kultury

Region

Bogaty wybór wydarzeń sprawia, że trudno podjąć decyzję, na które z nich się wybrać. Nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego repertuaru dla siebie.

GRODZISK MAZ.
Zagra Cree
Sebastian Riedel i zespół Cree wystąpią w grodziskim Centrum Kultury. Zespół tworzy muzykę rockową inspirowaną stylem 
lat 60. i 70. ubiegłego stulecia. Cree ma na swoim koncie sześć krążków. Ostatni ,,Heartbreaker" został wydany w listopadzie 2015 r. Bilety: 40 zł
Start: 7 listopada, godz. 19.30
Miejsce: Centrum Kultury

KOMORÓW
Julia jest w Australii
Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie zaprasza na spotkanie autorskie z Julią Raczko, autorką dwóch książek oraz bloga WhereIsJuli.com, dziennikarką i podróżniczką. Dowiemy się jak to się stało, że znalazła się w Australii. Raczko opowie o życiu i podróżach w krainie kangurów.
Start: 9 listopada, godz. 18.00
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna w Komorowie

MICHAŁOWICE
Rodzinne planszówki
Zarząd Osiedla Michałowice zaprasza dzieci, rodziców, babcie i dziadków na warsztaty gier planszowych. Oprócz dobrze znanych gier jak domino, warcaby czy grzybobranie, nie zabraknie również nowości. Rodzinna atmosfera i świetna zabawa gwarantowane! A to nie koniec. Na każdego uczestnika będą czekać upominki.
Start: 5 listopada, godz. 11.00.
Miejsce: Szkoła Podstawowa w Michałowicach

Dobrosąsiedzkie spotkanie
Stanisław Jerzy Szałapak autor książki „Jedzie, jedzie straż…”oraz druh Jerzy Matrzak strażak weteran będą gośćmi dobrosąsiedzkiego spotkania w Bibliotece Publicznej w Michałowicach.
Start: 9 listopada, godz. 18.00
Miejsce: Gminna Biblioteka Publiczna

PIASTÓW
Turniej szachowy
Lubisz rywalizować? Uważasz się za szachowego mistrza? Jeśli tak to weź udział w turnieju szachowym organizowanym z okazji Święta Niepodległości. Na najlepszych czekają nagrody!
Start: 6 listopada, godz. 9.30 (zapisy)
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 4

PODKOWA LEŚNA
Herbertiada I
Zbigniew Herbert i jego twórczość – to temat Herbertiady organizowanej w Muzeum w Stawisku. Pierwszy dzień upłynie pod hasłem wykładów i prelekcji dotyczących nie tylko samego Herberta, ale i jego inspiracji. Całość uzupełni wernisaż Moniki Osieckiej „Fragmenty lustra”.
Start: 5 listopada, godz. 17.00
Miejsce: Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

Herbertiada II
Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zaprasza na spotkanie z dr. hab. Rafałem Żebrowskim biografem Zbigniewa Herberta. Wieczór uzupełni recital Domini Świątek „Siódmy Anioł” do wierszy Herberta.
Start: 6 listopada, godz, 17.00
Miejsce: Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów

PRUSZKÓW
„Śpieszmy się kochać ludzi…”
Spektakl poetycko-muzyczny w wykonaniu Grupy Teatralnej Maska z tekstami księży: Franciszka Dyżewskiego, Jana Twardowskiego, Romana Indrzejczyka, którzy wpisali się w historię Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP na Żbikowie oraz innych pruszkowskich parafii.
Start: 6 listopada, godz. 12.30
Miejsce: Ośrodek Kultury Chrześcijańskiej, Żbików

RASZYN
„Krecik i spodenki”
Centrum Kultury Raszyn 
zaprasza małych mieszkańców na spektakl w wykonaniu Teatru Domowego Chemia. Przedstawienie „Krecik 
i spodenki” powstało z inspiracji bajką „Jak to ze lnem było” oraz znanym wszystkim „Krecikiem”.
Start: 6 listopada, godz. 13.00 
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

„Tajemnica Filomeny” 
Przed nami kolejny pokaz w ramach cyklu „Qulturalne Kino CKR”. Tym razem na ekranie zobaczymy francusko-amerykańsko-brytyjski dramat w reżyserii Stephena Frearsa pt. „Tajemnice 
Filomeny”. Wstęp wolny.
Start: 8 listopada, godz. 18.30
Miejsce: Centrum Kultury Raszyn

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.