Weekend pełen imprez plenerowych

Region

Jeśli nie macie pomysłu na to jak spędzić weekend to serwujemy wam „ściągawkę”, dzięki której dowiecie się jakie wydarzenia zaplanowano na najbliższy weekend w naszej okolicy. A ciekawych imprez nie brakuje.

Sezon na imprezy plenerowe w pełni. Dla tych, który nie mogą sobie pozwolić na weekendowy wypad daleko za miasto podpowiadamy jak spędzić wolne dni. Atrakcji w rejonie nie brakuje. Każdy znajdzie coś dla siebie: od rodzinnych gier i zabaw, przez tworzenie społecznego ogrodu, po koncerty znanych artystów.

Dni Pruszkowa pełne gwiazd
Już 27 maja o godzinie 12.00 w Parku Kościuszki startują Dni Pruszkowa. Poranna część będzie pełna atrakcji dla małych mieszkańców Pruszkowa. Nie zabraknie gier, zabaw, animacji czy ciekawych warsztatów plastycznych.
W drugiej części dnia zaplanowano atrakcję dla starszej publiczności. Chodzi o koncerty. O godz. 16.00 na scenie pojawi się zespół Piękni i Młodzi, później wystąpi D-Bomb (godz. 17.00). W tym roku również na Dniach Pruszkowa nie może zabraknąć DISCOpolowania. Wystąpią Anvo, Sunset i Sami Swoi. Koncerty zaplanowano na godz. 18.00. Potem wystąpią gwiazdy. Młodsza publiczność zapewne tłumnie pojawi się na występie Michała Szpaka (godz. 19.00). Po nim na scenie pojawi się Michał Wiśniewski z zespołem Ich Troje. Wstęp na wszystkie  koncerty jest darmowy.

Święto miasta nie może odbyć się bez zmagań sportowych. Dlatego na niedzielę zaplanowano IV. Pruszkowski Bieg Wolności. Start o godzinie 10.00 w niedzielę 28 maja. Do pokonania standardowo będzie już 10 kilometrów. Trasa biegu przebiegnie ulicami Pruszkowa. Start i meta na Stadionie Znicz.

Festyn w Otrębusach
Impreza podobnie jak ta w Pruszkowie wystartuje w sobotę samo południe. Festyn tradycyjnie odbędzie się w parku przy Toeplitzówce. 

Jakie atrakcje będą czekać na przybyłych? Tuż po przywitaniu mieszkańców będzie można podziwiać artystów z zespołu Mazowsze. Nie zabraknie również poloneza. Od godz. 13.00 scenę opanują przedszkolaki z brwinowskich placówek, natomiast na godz. 14.30 zaplanowano spektakl w wykonaniu teatru „TAK”. Następnie pokaz ratownictwa medycznego i sztuk walki. Po nich prelekcja „Złota godzina”.

Potem w parku przy Toeplitzówce zabrzmi muzyka. Przed publicznością pojawi się Milanowska Orkiestra Dęta im. Feliksa Dierżanowskiego, Chór Wydartych Domom Kur, a o godz. 19.45 potańcówka przy akompaniamencie kapeli Gęsty Kożuch Kurzu.

Dzień Dziecka Bożego w Piastowie
To impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń plenerowych w Piastowie. Dzień Dziecka Bożego, czyli Festyn Rodzinny, tradycyjnie odbędzie się na terenie Parafii Chrystusa Króla Wszechświata. Atrakcji jak zwykle nie zabraknie. Będą gry, zabawy, rodzinne turnieje, warsztaty rękodzieła, dmuchańce i pokazy. Tradycyjnie nie zabraknie loterii charytatywnej. Bawimy się w sobotę od godz. 11.00 do 18.00. 

Społeczny ogród w Milanówku
Reaktywacja społecznego ogrodu w Milanówku to wydarzenie na które wcześniej trzeba było się zarejestrować. Warto jednak poinformować pozostałych o tym, co będzie się działo w Parku Zielony Dołek.

Już w sobotę 27 maja uczestnicy poznają cele projektu i wspólnie zaplanują ogród opierając się na zasadach permakultury. Tego dnia w trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się jak przygotować narzędzia do pracy w ogrodzie i jak prawidłowo kompostować odpady.

Na niedzielę zaplanowane prace w ogrodzie. Dodatkowo mieszkańcy ustalą zasady opieki nad wspólnym ogrodem. Warto podkreślić, że we wspomnianym ogródku będzie można zasadzić własną roślinę. – Na warsztaty można przynieść swoją własną sadzonkę, ale nie jest to konieczne – zachęcają organizatorzy.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Grill gazowy