Weekend pełen atrakcji [PRZEWODNIK]

Region

Najbliższy weekend obfitował będzie w ciekawe wydarzenia kulturalne, koncerty, targi, spotkania z Mikołajem. Nie zabraknie także emocji sportowych i... bitwy freestyle. Sprawdźcie nasz przewodnik po imprezach w regionie.

BRWINÓW
Urodziny pana Mozarta
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na „Urodziny pana Mozarta”. Sonaty fortepianowe na cztery ręce oraz sonaty na fortepian i skrzypce Mozarta w wykonaniu duetu fortepianowego Duo Granat – Tamara Granat i Adriana Kreda – oraz Józefa Kolinka.
Start: 10 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury

Kiermasz świąteczny
Spotkanie z Mikołajem, wspólne wypiekanie i dekorowanie pierników, a także kolędowanie i występ chóru to tylko niektóre z atrakcji podczas kiermaszu świątecznego. Na chętnych będą czekać m.in. kąciki plastyczne i foto budka.
Start: 10 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: ZS nr 1, ul. Piłsudskiego

Przedświąteczny Targ Przydasiów
Specjalne, przedświąteczne Przydasie to doskonała okazja do zdobycia oryginalnego podarunku dla kogoś bliskiego na nadchodzące święta. A wspaniałych propozycji nie zabraknie.
Start: 11 grudnia, godz. 10.00
Miejsce: OSP Brwinów

Kolędy i orzechy
Stowarzyszenie SARNA zaprasza na przedświąteczne spotkanie, wspólne kolędowanie i… łupanie orzechów. Świąteczna rodzinna atmosfera i dobra zabawa gwarantowane.
Start: 11 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: dworek Zagroda, ul. Grodziska 57

GRANICA
Literacki jedwabny szlak
Granicka Zatoka Kultury zaprasza na podsumowanie projektu „Literacki Jedwabny Szlak” W programie: pokaz parzenia herbaty, warsztaty origami, opowieści wschodu z muzyką, plebiscyt czytelniczy, pokaz sushi i degustacja oraz jubileusz 70-lecia biblioteki.
Start: 10 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: Czeremchy 1, Granica

GRODZISK MAZ.
Dzień Sportu
Nauka tańca w rytmie HIP-HOPu, nauka gry w siatkę, ping pong oraz kosza, zajęcia z piłki ulicznej, odbędą się zajęcia z Zumby a także turniej gier planszowych – o wszystko będzie czekać na amatorów sportu w hali przy ul. Westfala. Na imprezę zaprasza grodziski sztab WOŚP.
Start: 10 grudnia, godz. 9.00
Miejsce: Westfala 2

Bitwa Freestyle
Grodziskiem zawładną rytmy hip hopu. W IV Bitwie Freestyle może wziąć udział każdy. Zapisy trwają aż do dnia występów. Wstęp na imprezę kosztuje 5 zł, za każde przekleństwo uczestnicy bitwy zapłacą dodatkowo 1 zł.
Start: 9 grudnia, godz. 17.30
Miejsce: Klub Alternatywa

MILANÓWEK
Niczego nie marnuje
Przed nami ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Cztery strony świata w Milanówku”. W jego trakcie dowiemy się dlaczego segregacja śmieci jest ważna, jak gospodarować odpadami i jak zrobić… kompost.
Start: 11grudnia, godz. 12.30
Miejsce: L’amour Maison

NADARZYN
Jasiek Mela w NOK-u
Nadarzyński Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Jaśkiem Melą, który jest najmłodszym zdobywcą bieguna południowego i północnego czego dokonał w ciągu jednego roku. Jest jednocześnie pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego czynu.
Start: 10 grudnia, godz. 17.00
Miejsce: NOK

OTRĘBUSY
Boogie Boys
Matecznik Mazowsze zaprasza na specjalny koncert zespołu Boogie Boys wykonującego utwory w stylu boogie woogie z elementami czarnego bluesa. To trzeba usłyszeć
Start: 11 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Matecznik Mazowsze Otrębusy

PIASTÓW
Mariusz Czubaj w bibliotece
Piastowska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z antropologiem kultury Mariuszem Czubajem. W trakcie spotkania będzie można porozmawiać o jego książkach i pasji.
Start: 15 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: Biblioteka Publiczna

Dziadek do orzechów
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na retransmisję „Dziadka do orzechów” w wykonaniu Teatru Bolszoj. Bilety w cenie 20-25zł do nabycia w kasach.
Start: 15 grudnia, godz. 19.00
Miejsce: MOK

PODKOWA LEŚNA
Podkowianin aktorem
Nieformalna Grupa Teatralna Między Słowami zaprasza na premierę spektaklu „Podkowianin aktorem”. Jest to adaptacja wybranych miniatur teatralnych z cyklu „Parady” Jana Potockiego.
Start: 10 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: CKiIO

Teatr Mazowiecki w Podkowie
Przed nami kolejny spektakl Teatru Mazowieckiego. Tym razem na deskach CKiIO zobaczymy Dorotę Landowską i Andrzeja Mastalerza w „Boże Mój”. Bilety 30 zł.
Start: 16 grudnia, godz. 19.00
Miejsce: CKiIO

PRUSZKÓW
Jarmark Średniowieczny
Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego zaprasza na jarmark wczesnośredniowieczny. Jeśli szukacie wyjątkowych i niecodziennych prezentów to musicie tam być.
Start: 10 grudnia, godz. 11.00
Miejsce: MSHM

Poranek teatralny
MOK zaprasza na „Smoczysko zamczysko”.Bajka opowiada o dwóch siostrach, które chciały zostać księżniczkami i zamieszkać w zamku… Podczas przedstawienia mali widzowie będą mieli wiele okazji do wspólnej zabawy i interakcji z aktorami.
Start: 11 grudnia, godz. 12.15
Miejsce: MOK

Historia oczami kobiet
Muzeum Dulag 121 zaprasza na spotkanie z cyklu Karty Historii. Gościem specjalnym będzie Anna Herbich – autorka książek przedstawiających kobiece spojrzenie na historię. W dyskusji wezmą udział bohaterki książek „Dziewczyny z Powstania” i „Dziewczyny z Syberii”.
Start: 10 grudnia, godz. 15.00
Miejsce: Muzeum Dulag 121

RASZYN
Ciechowski klasycznie
Centrum Kultury Raszyn zaprasza na koncert „Ciechowski klasycznie”. Na scenie zobaczymy duet Hanny Raniszewskiej (fortepian) i Dobrawy Czocher (wiolonczela). W trakcie koncertu usłyszymy piosenki Grzegorza Ciechowskiego w zupełnie nowych aranżacjach.
Start: 11 grudnia, godz. 19.00
Miejsce: CKR

Wieczór z historią
Z okazji 35-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego Centrum Kultury Raszyn zaprasza na „Wieczór z historią”. W programie prelekcja historyka IPN Michała Zarychty oraz koncert „Bardowie solidarności” z utworami m.in. Jacka Kaczmarskiego.
Start: 13 grudnia, godz. 18.30
Miejsce: CKR

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.