Weekend na ludowo i jarmark w Mazowszu

Jarmark

W najbliższy weekend w siedzibie Mazowsza w Otrębusach odbędzie się VIII jarmark produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego, inspirowanych sztuką ludową i nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi.

Jeśli jeszcze nie poczuliście wiosny i atmosfery zbliżających się świąt, to wizyta w Mazowszu powinna szybko to zmienić. Szczególnie, że w sobotę i niedzielę w pięknych wnętrzach Matecznika czekać będzie wiele atrakcji. – Już od wejścia, w foyer, będzie można poczuć ludową atmosferę świąt wielkanocnych. Czekają świeże, pachnące kwiaty, palmy oraz specjalnie przygotowane niespodzianki. Jak co roku będzie można kupić u naszych wystawców wiele produktów inspirowanych polskim folklorem i nie tylko – zachęcają organizatorzy.

Na licznych straganach znajdziemy m.in. rękodzieło artystyczne, tradycyjne wyroby, biżuterię, ceramikę, haftowane obrusy, serwety na stół, rzeźby ludowe, świąteczne ręcznie wykonane ozdoby, malowane pisanki, kraszanki, stroiki, kartki, wycinanki. – Nie zabraknie regionalnych świątecznych przysmaków: mazurków, świątecznych bab, miodów, certyfikowanych produktów, serów z Podhala oraz ekologicznych wędlin, a także wielu innych atrakcji kulinarnych. Kto zgłodnieje podczas zakupów, może coś zjeść na miejscu – czytamy w zaproszeniu do Matecznika.

Jarmark czynny będzie w sobotę i niedzielę (6 i 7 kwietnia) od godz. 13.00. Wstęp wolny. Matecznik Mazowsze, ul. Świerkowa 2, Otrębusy.

W sobotni i niedzielny wieczór na scenie głównej będzie można także zobaczyć artystów z zespołu Mazowsze w koncercie „Kalejdoskop barw Polski”. Bilety do nabycia tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Najchętniej czytane

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
11355

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
8924

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
8412

Kolejne dane o frekwencji

Region / Wybory 2024
7281

Pierwsze wyniki frekwencji z regionu

Region / Wybory 2024
5745

Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły

Najczęściej komentowane

Bąk i Makuch w II turze

Pruszków / Wybory 2024
100

Piastów z nowym burmistrzem

Piastów / Wybory 2024
38

W Pruszkowie trwa walka o drugą turę

Pruszków / Wybory 2024
22

Nowy skład pruszkowskiej rady miasta

Pruszków / Wybory 2024
16