Warsztaty i wiosenne budzenie ogrodu miejskiego

Milanówek

Tego wydarzenia nie mogą przegapić osoby interesujące się roślinami i ogrodnictwem! W milanowskim parku „Zielony Dołek” odbędą się warsztaty, które poprowadzą osoby z Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Sztuk Pięknych.

Podczas wiosennego budzenia Społecznego Ogrodu Miejskiego w Milanówku odbędą się m.in. dwa warsztaty, podczas których uczestnicy za pomocą wszystkich zmysłów będą poznawać rośliny, odkrywać je, dowiedzą się jak nawozić i chronić zieleń w sposób przyjazny naturze. Wydarzenie to będzie też okazją do tego, aby dowiedzieć się, czym jest ogrodnictwo miejskie i jak to się stało, że Społeczny Ogród Miejski powstał w Milanówku.

Wykłady poprowadzą Iwona Pieczyńska z Ogrodu Botanicznego UW i Darek Śmiechowski z ASP

W programie spotkania znajdzie się miejsce na wiosenne budzenie ogrodu w duchu permakultury, warsztaty o historii i potencjale tworzenia ogrodu oraz o poznawaniu roślin i ich zwyczajów. Uczestnicy otrzymają praktyczne rady dotyczące troski o własne ogrody, ogródki, a także zieleni miejskiej. Bądźcie też gotowi na mini-piknik.

Wydarzenie odbędzie się 18 maja (sobota) w Milanówku przy ul. Krótkiej 10. Start o godz. 11.00.

To ewidentnie impreza dla ludzi z pasją!

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.