Warszawa znów rozbłyśnie

Region

Na to wydarzenie czekają nie tylko mieszkańcy stolicy. W tym roku już po raz kolejny ulice Warszawy rozbłysną tysiącami światełek. Świąteczna iluminacja zalśni już 4 grudnia.

W tę sobotę spacer po Trakcie Królewskim będzie wyjątkowy. Od pl. Zamkowego przez Krakowskie Przedmieście i fragment Nowego Światu po ul. Świętokrzyską w weekend rozbłyśnie miejska iluminacja. Ozdobi 123 uliczne latarnie i 63 drzewa. Będą to przede wszystkim girlandy świetlne składające się z diod eko-LED, które zużywają dziesięciokrotnie mniej prądu niż zwykłe żarówki. Spacerowicze będą ją mogli oglądać aż do połowy lutego.

Iluminacji towarzyszyć będą kolejne figury – przy pomniku Mikołaja Kopernika „tramwaj konny”, a na skwerze ks. Jana Twardowskiego „figury szachowe” i „szachownica”. Na skwerze Hoovera na przejażdżkę zaprosi „obrotowa karuzela”, a do wspólnej fotografii „altana dla zakochanych” i „kartka z życzeniami”. Przy skwerze im. ks. Jana Twardowskiego stanął 54 metrowy „tunel świetlny”.

Natomiast już w Mikołajki, 6 grudnia na ulice Warszawy – pierwszy raz w historii – wyjedzie świąteczny tramwaj. Pojazd zalśni setkami lampek i będzie ozdobiony specjalnymi świątecznymi grafikami. Tramwaj będzie jeździł na najpopularniejszych liniach w stolicy, dzięki czemu będzie mógł się nim przejechać niemal każdy warszawiak i warszawianka.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Warszawa znów rozbłyśnie”

  1. misza pisze:

    No i jeszcze postać wielce szlachetnej postaci lump-art marty, całkiem ze słomy w kaloszach i z piórkiem w d….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły