Warszawa znów rozbłyśnie. Iluminacja startuje już w sobotę

Wydarzenie

Na to wydarzenie czekają nie tylko mieszkańcy stolicy. W tym roku już po raz dwunasty ulice Warszawy rozbłysną tysiącami światełek. Świąteczna iluminacja zalśni już 7 grudnia.

W tę sobotę spacer po Krakowskim Przedmieściu będzie wyjątkowy. O godz. 15.30 zabłyśnie tam zimowa iluminacja. — Tuż po zapadnięciu zmroku, spod pomnika Kopernika wyruszą orkiestry dęte, które wraz ze świątecznym orszakiem artystów dotrą aż na Podzamcze do Multimedialnego Parku Fontann. Po drodze spotkać będzie można liczne niespodzianki, m.in. paradę Mikołajów, cheerleaderki, mażoretki, a także aktorów, akrobatów, szczudlarzy i żonglerów z teatru ulicznego Scena Kalejdoskop oraz aktorów i tancerzy ze szkoły musicalowej B&B i wychowanków Fly Akademii w spektakularnych układach tanecznych z szarfami i kołami. Podziwiać też będzie można występy taneczne zespołów dziecięcych oraz musztrę paradną warszawskiej Straży Miejskiej – podkreśla warszawski ratusz.

To jednak nie koniec atrakcji. O godz. 17.00 na balkonie hotelu Bristol pojawią się soliści operowi : Aleksandra Wiwała, Aleksandra Borkiewicz i Leszek Świdziński oraz Trzej Młodzi Tenorzy. Usłyszymy utwory z repertuaru Jana Kiepury, który również śpiewał z tego miejsca, oraz największe przeboje muzyki rozrywkowej z ostatnich lat, w ciekawych i niejednokrotnie zaskakująco nowoczesnych aranżacjach. Na zakończenie koncertu warszawiacy wspólnie zaśpiewają największy bożonarodzeniowy przebój – „Last Christmas” George Michaela, który w okresie świąt od 35 lat śpiewa cały świat. Na ścianach zabytkowego budynku hotelu Bristol będzie prezentowany świetlny pokaz audiowizualny.

Zmarzniętych rozgrzeje herbata, którą MPWiK będzie przygotowywać z warszawskiej kranówki. A na Trakcie Królewskim spacery umilać będą występy chórów.

Kolorowe fontanny
Również w tym roku Multimedialny Park Fontann zaleje morze kolorowych punktów, które będą migotać w rytm zimowych przebojów. Piętnastominutowe spektakle rozpoczną się o pełnych godzinach: 16, 17, 18, 19 i 20. Zimowe iluminacje w Multimedialnym Parku Fontann będzie można oglądać codziennie, natomiast pokazy z muzyką odbywać się będą w każdy piątek, sobotę i niedzielę o pełnych godzinach: 16, 17, 18 i potrwają do 31 stycznia 2020 r. W dniach 7, 8, 25, 26, 31 grudnia oraz 1 i 6 stycznia zapraszamy na dodatkowe pokazy również o godzinie 19 i 20.

Błyszczące ulice
Gdzie w tym roku szukać kolorowych iluminacji? Główną osią stołecznej iluminacji jest Trakt Królewski – od placu Zamkowego, przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i Aleje Ujazdowskie aż do Belwederu. Iluminowane są także inne mosty, ulice i place zarówno po lewej jak i prawej stronie miasta. Poza klasycznymi świetlnymi ozdobami pojawią się też elementy interaktywne, siedziska oraz foto ramy.

Nowością będzie iluminacja Starówki w nowej odsłonie. Nad lodowiskiem na Rynku, które rusza także 7 grudnia, zawiśnie okazały świetlny baldachim o powierzchni ponad 1 700 m2. Wejścia wyznaczą bramy z napisem „Wesołych Świąt”. Przy każdym staną wysokie na 6 m drzewa. Ich pnie, które będą domem dla leśnych ptaków, będą oplecione świerkowymi girlandami i przybrane kolorowymi bombkami.

Na Starym Mieście stanie także świetlna karuzela, która z pewnością przywoła najlepsze wspomnienia z dzieciństwa i będzie idealnym tłem dla wspólnych fotografii. Tradycyjnie plac Zamkowy ozdobi 27-metrowa choinka ze świetlną dekoracją.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Warszawa znów rozbłyśnie. Iluminacja startuje już w sobotę”

  1. Rado pisze:

    I po co te Swiatelka? Za prad zaplaci „Kowalski” ?
    Tak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły