Walka o olimpijskie medale w Piastowie

Piastów

Liczy się udział i dobra zabawa. Z takiego założenia wychodzą organizatorzy XVII Piastowskiej Olimpiady Niepełnosprawnych. Impreza odbędzie się 10 września na obiektach MOSiR przy Al. Tysiąclecia 1.

W Rio de Janeiro ruszyły zmagania w Igrzyskach Olimpijskich osób niepełnosprawnych. Piastów także stawia na sport. 10 września na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji emocji nie zabraknie, ale głównym celem jest dobra zabawa. Piastowska Olimpiada Niepełnosprawnych ma piękną tradycję i cieszy się uznaniem.

W tym roku na starcie pojawi się 90 zawodników. – Wezmą udział w 8 konkurencjach. Będą to m.in. rzut piłeczką i slalom. Generalnie w zawodach weźmie udział młodzież, ale nie zabraknie dzieci. W związku z tym kategorie zostaną podzielone według kryterium wiekowego. Planowany jest także mecz piłki nożnej na nowej płycie o wymiarach orlika. Tradycyjnie olimpiadę rozpoczniemy od mszy św., która odbędzie się o godz. 10.00 – przedstawia Jerzy Derlatka, kierownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piastowie.

Na wszystkich uczestników i wolontariuszy czekają niespodzianki. Organizatorzy przygotowali dla nich specjalne zestawy upominkowe. Podczas imprezy będzie można skosztować pyszności. Wszyscy mogą liczyć na kawałek ogromnego tortu.

Impreza zostanie zorganizowana już po raz 17. – Wcześniej odbywała się przy szkole podstawowej nr 1. Już po raz drugi Piastowska Olimpiada Niepełnosprawnych zagości na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawsze na zakończenie imprezy żegnamy się i mówimy: „do zobaczenia za rok”. Tym razem będzie tak samo. Za rok planujemy kolejną edycję – mówi Derlatka.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.