Wakacyjny spacer po Pruszkowie

Pruszków

Już we wtorek 9 sierpnia kolejny Wakacyjny spacer po Pruszkowie. Tym razem spacerowicze będą podziwiać pomniki natury ożywionej i nieożywionej, które można znaleźć na terenie miasta.

Tym razem spacerowiczów czeka przechadzka przyrodnicza. Czego będzie można dowiedzieć się w trakcie przechadzki? Spacerowicze poznają uregulowania prawne związane z nadaniem statusu pomnika przyrody. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się co za taki pomnik można uznać. Teoria to tylko element wycieczki.

Czym byłby spacer bez poznania pruszkowskich pomników przyrody? Uczestnicy zobaczą drzewa uznane za pomniki. Dodatkowo nie zabraknie pomników natury nieożywionej, czyli głazów narzutowych, których w Pruszkowie jest całkiem sporo. Wisienką na torcie będzie wspólne tworzenie mapy wycieczki, na którą uczestnicy naniosą zaobserwowane w trakcie spaceru pomniki przyrody.

Start:godz.18.00
Miejsce: UM Pruszkowa ul. Kraszewskiego 14/16, godz.
Trasa spaceru: ul. Kraszewskiego, ul. Lipowa, Park Potulickich, ścieżka nad Utratą, Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, Pl. Jana Pawła II, ul. Niecała, Park im. Tadeusza Kościuszki.
Czas ok. 2 godz.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.