Wakacje z historią w Muzeum Dulag 121

Pruszków

Ciekawą ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży przygotowało pruszkowskie Muzeum Dulag 121. Warto się jednak spieszyć bowiem zapisy na zajęcia trwają tylko do końca czerwca.

Jak co roku Muzeum Dulag 121 organizuje „Wakacje z historią”. To cykl spotkań, zajęć i wycieczek zaplanowanych na trzy pierwsze tygodnie lipca. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne: „Podróże małego historyka”, „Teatralia z historią w tle” oraz „Historia zaklęta w glinianym dzbanie”.

Spotkania w ramach pierwszego bloku będą prowadzone we wtorki 4, 11 i 18 lipca. Każde ze spotkań zostanie poświęcone innej tematyce. Wycieczkę londyńskimi ulicami poprowadzi najsłynniejszy detektyw wszech czasów, czyli Sherlock Holmes. Po Szwecji uczestników warsztatów oprowadzi Pipi Langstrumpf. Natomiast w odkrywaniu tajemnic Dalekiego Wschodu pomoże wizyta w Muzeum Azji i Pacyfiku, gdzie dzieci i młodzież poznają nie tylko historię azjatyckich państw, ale również ich kulturę czy muzykę.

Lipcowe środy (5, 12 oraz 19 lipca) będą poświęcone teatrowi. – W programie m.in.: wycieczka do Warszawy, podczas której czekają na nas warsztaty teatralne w Łazienkach Królewskich oraz zwiedzanie Pałacu na Wodzie, Amfiteatru i Teatru Królewskiego – informują organizatorzy. W trakcie zajęć stacjonarnych dzieci poznają teatr ruchu, teatr maski oraz samodzielnie będą mogły stworzyć teatralne rekwizyty.

Blok „Historia zaklęta w glinianym dzbanie” będzie prowadzony w czwartki (6, 13, 20 lipca). Uczestnicy warsztatów poznają właściwości gliny, jej rodzaje i jej, niekiedy zaskakujące, zastosowanie. Nie może również zabraknąć wycieczki do pracowni oraz zajęć praktycznych.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejsze zapisy. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do końca czerwca – zgłoszeń można dokonywać osobiście w siedzibie Muzeum Dulag 121 (ul. 3 Maja 8A, Pruszków), telefonicznie 22 758 86 63, bądź mailowo na adres: mailto:promocja@dulag121.pl

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.