W Pruszkowie rusza sekcja mażoretek

Pruszków

Już w najbliższą środę, 21 września, o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej nr 9 odbędzie się nabór do nowej sekcji pruszkowskich mażoretek. Zespół będzie prowadzić Antonina Ziąbska.

Mażoretki to zespoły artystyczne występujące w pokazach tanecznych – głównie na pokazach estradowych i paradach ulicznych. Prezentują układ taneczno-marszowy do muzyki współczesnej i orkiestr dętych. Żonglują i podrzucają pałeczkę mażoretkową. W swoich układach wykorzystują elementy gimnastyki i akrobatyki. Ich ubiory sceniczne zawierają często elementy umundurowania galowego różnych służb i formacji. Tradycja mażoretek sięga już 200 lat!

Sekcja mażoretek działa już w Pruszkowie przy Orkiestrze Dętej Pruszkowianka. Jeśli chcesz dołączyć koniecznie wybierz się na dzień otwarty. Zajęcia taneczno-marszowe będzie prowadzić Antonina Ziąbska. Jest ona absolwentką pedagogiki baletu Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, tancerką, choreografką i solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Dzień otwarty już 21 września o godz. 16.00 na małej sali gimnastycznej SP nr 9. Dalsze zajęcia dla mieszkańców Pruszkowa będą bezpłatne i odbywać się będą we środy, w godz. 16.00-18.00.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “W Pruszkowie rusza sekcja mażoretek”

  1. NibyPruszkówczypruszków pisze:

    Hmmm… szkoda że są raz w tygodniu! Przecież się pracuje/uczy ,w tych godzinach
    Powinny być rano i popołudniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły