W oczekiwaniu na „Zielony Dołek”

Milanówek

Mieszkańcy Milanówka czekają, kiedy park przy zbiegu ulic Fiderkiewicza i Krótkiej otrzyma nazwę „Zielony Dołek”. Wstępnie planowano, że nastąpi to w kwietniu. Czy tak będzie?

Milanowianie mieli okazję wziąć udział w internetowej sondzie i wybrać nazwę parku. Spośród pięciu propozycji najbardziej do gustu mieszkańców trafił „Zielony Dołek”, który uzyskał 47 proc. głosów. Miasto zapowiadało, że podczas otwarcia sezonu wiosennego nastąpi oficjalne nadanie nazwy. Dokładnego terminu jednak nie określono. – Na oficjalne otwarcie sezonu i nadanie zwycięskiej nazwy „Zielony Dołek” czekamy jeszcze ze względu na dopięcie wszelkich formalności z naszej strony, a także czekamy na ładną pogodę. Oficjalne otwarcie planujemy wstępnie na przełomie kwietnia i maja, ale konkretnej daty jeszcze nie znamy – informuje Daria Gągała z Urzędu Miasta w Milanówku.

W ubiegłym roku park przeszedł modernizację. Można powiedzieć, że zmienił się nie do poznania. Mieszkańcy zyskali miejsce, gdzie mogą miło spędzić czas. Miasto planuje kolejne prace na terenie parku. – Chcemy dostosować funkcjonalność tego miejsca pod kątem jego użytkowników. Najistotniejsze obecnie jest zlokalizowanie całorocznej toalety przystosowanej do korzystania przez osoby niepełnosprawne oraz budynku wartowni wraz z pomieszczeniem dla matek z małymi dziećmi. Oprócz tego, ze względu na odnotowane liczne akty niszczenia nowo-wykonanego sprzętu na terenie parku podjęto decyzję o uzupełnieniu istniejącego oświetlenia parkowego w dodatkowe naświetlacze halogenowe obejmujące newralgiczne obszary obiektu. Uzupełnione oświetlenie zwiększy sprawność funkcjonowania systemu monitoringu miejskiego jednocześnie zmniejszając  liczbę występowania aktów wandalizmu  przedstawia Gągała.

Ale na tym nie koniec. Obiekt ma zyskać na estetyce. – Obecnie trwają także prace związane z odnowieniem istniejącego ogrodzenia. Po zakończonych pracach cały obiekt zdecydowanie zyska na estetyce. Ostatnią zmianą, w zasadzie mającą charakter czysto techniczny, jest planowany montaż bramy od strony Ośrodka Pomocy Społecznej, która umożliwi dostęp ciężkiego sprzętu w razie konieczności usunięcia poważniejszej awarii, a także ułatwi bieżącą konserwację  jak np. wymianę piasku na placu zabaw – wyjaśnia przedstawicielka milanowskiego urzędu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.