VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Historycznych i Wojskowych

Region

75 zgłoszonych filmów z 18 państw zostanie zaprezentowanych podczas VII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Historycznych i Wojskowych. Do kogo trafią nagrody?

Tegoroczny Festiwal odbywa się w roku 120-lecia kina na ziemiach polskich – 14 listopada 1896 roku w Krakowie miał miejsce pierwszy pokaz kinematografu Braci Lumiére – oraz 70-lecia powojennej polskiej kinematografii.

Prezentacja filmów festiwalowych zaplanowana została w siedzibie warszawskiego Muzeum Niepodległości przy Al. Solidarności 62  w pięciu następujących sesjach, zatytułowanych :

1.   Praca, sztuka i pamięć w dokumentach filmowych VII MFFHiW
2.   Obrazy dawnych i współczesnych działań wojskowych
3.   Przeszłość – czas wielu wydarzeń wartych naszej pamięci
4.   Film – źródło zadumy nad losem człowieka i świata
5.   X MUZA – ważne wsparcie w wytrwaniu do końca

​Gala Finałowa VII MFFHiW zaplanowana jest 28 października 2016 na godz. 12.00 w Kinie LUNA w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej 28. W trakcie Gali ogłoszone zostaną i wręczone wszystkie nagrody regulaminowe Festiwalu oraz zaprezentowany będzie film fabularny Janusza Majewskiego pt. Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy. Na zakończenie organizatorzy przewidują poczęstunek.

Więcej o festiwalu znajdziesz tu.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe