Udana lekcja historii

Grodzisk Maz.

Pokazy walk, sekretne mikstury, tajniki leczenia rozmaitych schorzeń, śpiewy, gawędy – tak wyglądał II Rodzinny Piknik Historyczny w Grodzisku Mazowieckim. Ogrom atrakcji przełożył się na frekwencję. Lekcję historii należy uznać za udaną. Powtórka za rok?

Na łące u wylotu ul. J. Ordona w Grodzisku Mazowieckim, w pobliżu Górek Szwedzkich, roiło się od miłośników historii. Jedni przyszli z ciekawości, inni chcieli zgłębić swoją wiedzę. Z pewnością po dniu pełnym atrakcji nikt nie był zawiedziony. II Rodzinny Piknik Historyczny to bogactwo treści, która została przekazana w przystępny sposób.

Uczestnicy imprezy mogli uczestniczyć w warsztatach rzemieślniczych, obserwować rekonstrukcje wojskowe. Zainteresowanie wzbudziły pokazy kawaleryjskie i szermiercze. Wszystkich w ogromne zaciekawienie wprawił alchemik, który sporządzał sekretne mikstury. Nie zabrakło gier i zabaw historycznych. 

O tym, że piknik spełnił swoją rolę świadczy liczba gości. – Frekwencja była zadowalająca. Przybyło więcej ludzi niż w ubiegłym roku. Cieszy nas, że pojawiły się wszystkie grupy wiekowe. Dzieci miały okazję skorzystać z zajęć edukacyjnych i poznać inne oblicze historii – mówi Łukasz Nowacki z Willi Radogoszcz.

Przez kilka godzin uczestnicy pikniku mogli odbyć prawdziwą podróż w czasie. Z pewnością będą chcieli ją kontynuować. Czy za rok również grodziszczanie będą odkrywali historię? – Liczy się element zabawy. Przedstawienie merytorycznych zagadnień w formie eksperymentu może wzbudzić zainteresowanie. Przeprowadziliśmy rozległą historyczną edukację historyczną. Za rok też planujemy piknik. Wtedy będziemy obchodzili 495. rocznicę nadania praw miejskich i prawdopodobnie to będzie temat kolejnej imprezy – przedstawia Nowacki.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.