Uczestnicy Rajdu Dakar w Raszynie

Raszyn

Polsko-litewski team rajdu Dakar pojawi się w Raszynie. To okazja, aby poznać kulisy morderczego wyścigu oraz zobaczyć niesamowite maszyny.

Rajd Dakar to ogromne wyzwanie dla kierowców i motocyklistów. Pustynie, trudne warunki, odcinki liczące kilkaset kilometrów. To wszystko wymaga ogromnej wytrzymałości, siły i umiejętności. Przejechać Dakar to wielki sukces. Trzeba mieć świadomość, że rajd jest niezwykle niebezpieczny. W historii Dakaru śmierć poniosło kilkunastu uczestników.

Na trasie rajdu można zobaczyć ciężarówki, motocykle, samochody terenowe, quady. W pracę każdego zespołu zaangażowanych jest wielu specjalistów. Jak to wygląda w praktyce? O tym będzie można się przekonać już we wtorek 19 kwietnia, w Raszynie, kiedy to odbędzie się spotkanie „Rajd Dakar od kuchni serwisowej”.

Organizatorzy zapewniają, że to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Pojawi się jeden z najpopularniejszych sportowców na Litwie Bendeiktas Vanagas, który w tegorocznym rajdzie wystartował razem z Sebastianem Rozwadowskim. Litwin cztery razy przejechał cały Dakar. W Raszynie pojawi się także główny serwisant teamu. Obaj podzielą się swoimi wrażeniami z Dakaru, następnie odbędzie się prezentacja service truck. Organizatorzy zapewniają catering i dużo pozytywnych wrażeń.

Spotkanie z polsko-litewskim teamem rajdu Dakar odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 14.00 przy ul. Drukarskiej 1 w Raszynie.

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.