Tydzień kolei z WKD

Grodzisk Maz.

Warszawska Kolej Dojazdowa wraz z Gminą Grodzisk Mazowiecki i Stowarzyszeniem Klub Miłośników EKD/WKD zapraszają na Tydzień Kolei. Wszystkie atrakcje przygotowano z okazji 95-lecia EKD/WKD i 500-lecia Grodziska Mazowieckiego.

t„WuKaDka” to najpunktualniejszy i jeden z najbardziej lubianych środków transportu w regionie. Od 95 lat wozi pasażerów na trasie Grodzisk Mazowiecki-Warszawa. W tym roku także Grodzisk Mazowiecki obchodzi swój 500. jubileusz. To wszystko złożyło się na obchody Tygodnia Kolei. Przygotowano dla Was wiele atrakcji.

Obchody rozpoczęły się w poniedziałek, 6 czerwca, premierą folderu o 95-leciu EKD/WKD oraz jubileuszowego przewodnika. Publikacje dostępne w kasach biletowych. We wtorek, 7 czerwca, ogłoszony będzie konkurs o jubileuszu przewoźnika.

8 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się uroczysta inauguracja rocznicowej wystawy. Tego dnia możecie wziąć udział w spacerze śladami EKD/WKD. Start przy pomniku Kolejarza (przy PKP), koniec w Izbie Tradycji. Izba będzie także dostępna bezpłatnie dla zwiedzających do godz. 19.00. Zwiedzanie będzie połączone z projekcją filmu „Polska z góry” w historycznej hali EKD/WKD.

We czwartek będzie można wysłuchać prelekcji „Grodziskie szlaki i przystanki WKD”. Z kolei w piątek o 13.30 na antenie Radia Bogoria odbędzie się konkurs historyczny „Po torach historii EKD/WKD”.

Sobota upłynie pod znakiem regat dla dzieci na Stawach Walczewskiego. Od godz. 12.00 do 18.00 dzień otwarty w WKD – dla zwiedzających będzie udostępniona Izba Tradycji, hala przeglądowo-naprawcza. Dodatkowo po hali EKD będzie można przejechać się rikszą. O 14.00 gra miejska, a na zakończenie Dnia Otwartego – koncert przebojów XX-lecia. Gwiazdą wieczoru będzie Maciej Klociński z zespołem. Ostatniego dnia, 12 czerwca, będzie jeszcze można zwiedzić Izbę Tradycji EKD/WKD.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziecie tutaj.

[TheChamp-Sharing]

Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.