To był weekend pełen emocji

Region

Miniony weekend można podsumować dwoma słowami – działo się. W okolicznych miejscowościach odbyły się festyny, jarmarki, pikniki, koncerty i liczne zawody sportowe!

Imprezowy weekend rozpoczął się już w piątek od inauguracji milanowskich Otwartych Ogrodów. Wydarzenie zainaugurował koncert muzyki filmowej w wykonaniu Milanowskiej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego. Przez cały weekend na terenie miasta odbywały się liczne warsztaty, imprezy, spotkania i koncerty. Lista atrakcji czekających była niezwykle długa i każdy mógł znaleźć coś dla siebie. 

Sobota to kompilacja imprez sportowych i kulturalnych. W Żółwinie odbył się charytatywny turniej tenisa. W trakcie wydarzenia zbierano środki na budowę kortów tenisowych dla dzieci właśnie w tej miejscowości. Sportowo było również w Podkowie Leśnej, gdzie chętni mogli stanąć do sportowej walki grając w Teqballa. 

Sobota to również ważny dzień dla Pruszkowa. 9 czerwca zainaugurowano działalność Centrum Kultury i Sportu. Z tej okazji można było zwiedzić obiekt, skorzystać z atrakcji sportowych przygotowanych w hali Znicz oraz na boiskach bocznych, wziąć udział w Parapetówce Pruszkowskiego Klubu Filmowego organizowanej przez Stowarzyszenie Forum Pruszków oraz wysłuchać licznych koncertów. Na scenie nie zabrakło ostrych brzmień serwowanych przez zespół Chemia. Niecodzienne widowisko zaprezentowała Kasia Schubert, której koncert uświetnił pokaz laserów. Tego dnia po sąsiedzku, bo na trenie hotelu Comfort Biznes odbył się Piknik Historyczny. Tu można było spotkać Wikingów, obejrzeć pokazy walk i zmierzyć się w turniejach planszówkowych. 

W niedzielę również nie zabrakło atrakcji. Na grodziskim deptaku odbył się Międzynarodowy Jarmark Produktów regionalnych. Wiklinowe kosze, miody prosto z pasieki, swojskie chleby i domowe wędliny – uwierzcie było w czym wybierać. Ci, którzy potrzebowali nieco wytchnienia mogli odpocząć wśród zieleni w Pruszkowie. Tu w Parku Kościuszki zorganizowano kolejne w tym sezonie „Śniadanie w Parku”. 

Imprezą weekendu był natomiast festyn pod szyldem „Lato, lato, lato czeka…”, który standardowo już odbywa się na terenie Parku Żwirowisko w Pruszkowie (obok przedszkola przy ul. Antka). Na scenie można było oglądać dzieci z pruszkowskich przedszkoli i przygotowany przez nie program artystyczny, nie zabrakło występów ZLT Pruszkowiacy. O wizualne wrażenia zadbali tancerze z Dance Imprium. Idealnym podsumowaniem weekendu był występ DJ Marcusa i C-BooL’a. Ten ostatni przyciągnął tłum widzów i świetnie bawił się z publicznością. 

Zachęcamy do obejrzenia filmów podsumowujących ubiegły weekend.


Byłeś na koncercie i imprezie. Zrobiłeś fajne zdjęcie na pikniku. Nagrałeś ciekawy film na wystawie? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

jacuzzi ogrodowe